Хору ветеранів з Бердичева – 35 років — РІО Бердичів

Вівторок, 19 Листопада

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Хору ветеранів з Бердичева – 35 років

15 лист. 2018 Ольга Протасевич

Чудовий ювілей відзначає в листопаді 2018 року хор ветеранів праці міського Палацу культури імені О.Шабельника – 35 років з дня заснування. Вікова категорія хористів – від 55 до 90 років. Це ветеранська категорія людей мудрих, незламних, співочих, закоханих в пісню, в українську культуру. 

За плечима ветеранів нелегкий життєвий шлях, іноді вкритий тернами. Людей, які дали суспільству чималий внесок сил і розуму, знань і таланту, досвіду та сумління і залишились молодими душею, як і народна пісня, сповнені добра і любові до людей. От і співають хористи для людей, для радості, для миру і краси. Деякі співають вже 30 і 35 років.


Для людини 35 років – вік розквіту сил і талантів. Наш хор також знаходиться в розквіті своєї творчості. Колектив щоразу виступає з новими творами, втілює в життя свої творчі задуми і гідно несе по життю звання Народного аматорського колективу України.


Трохи історії з народження хору. Колектив був сформований у 1983 році, як хор ветеранів війни та праці співочих геройських людей з ініціативи міської ради ветеранів Бердичева. До складу хору увійшли визволителі міста Бердичева Удовиченко В.І., Павленко І.В., Лівінський С.Й., а також ветерани війни Кашоварова В.О., Гопко Є.М., Садук А.Г., Лафаренко В.М., Кабакова М.Г., Лисенков А.О., крім того - ветерани праці. Усього хор налічував 42 учасника, а першими керівниками хору стали М. Дідусь та Т. Муляр. І тільки з 1983 по 1985 р хор дав 25 концертів на підприємствах міста, школах, у госпіталі ветеранів війни.


У жовтні 187 р хор очолив молодий енергійний хормейстер Юрій Вялов, випускник Одеської консерваторії. Почалась серйозна і кропітка робота над структурною реорганізацією хору. Він був поділений на 4 партії: сопрано, альтів, тенорів та басів. В репертуар були введені твори A.Capella, що підняло хор на вищий рівень і дало підставу для присудження йому звання народного.


Народний аматорський хор неодноразово нагороджувався дипломами, грамотами та цінними подарунками. В його активі Диплом міністерства культури СРСР, хор – переможець телевізійного конкурсу «Сонячні кларнети» (1992 р). Хор має Почесну Грамоту міської ради, управління культури облдержадміністрації (1997р), Диплом облради ветеранів за 1 місце в огляді ветеранських хорів за 2002 рік, почесну грамоту Міністерства культури України за 1 місце в конкурсі «Зорі Полісся» в 2003 році.


В 2005 році з числа хористів був сформований ансамбль української народної пісні «Бердичі». У 2007 році на обласному фестивалі «Лесині Джерела» ім. А. Пашкевича, гурт отримав 1 місце в номінації «Ветеранські гурти», та став постійним учасником наступних фестивалів.


Наш хор ветеранів є знаним в Бердичеві, на Житомирщині, в Україні. В цьому є велика заслуга його керівника Юрія Вялова, який очолює колектив вже 31 рік. А також, заслуга всіх хористів, бо хор – це, насамперед, люди співочі, талановиті, харизматичні. Ніби в родючий грунт потрапляє сумлінна праця хормейстера у душі хористів.


Про життя і творчість кожного хориста можна писати романи та на шпальтах газети буде лише коротка характеристика.


Ольга Омелянівна Яцюк – 32 роки вона була неперевершеною старостою хору, його душею. Маючи абсолютний слух та гарний смак, Ольга Яцюк – чудовий альт. У 2015 році вона передала «важелі правління» в руки нової старости Олени Мазур.


Понад 30 років співає в хорі Марія Домбровська, за це їй честь і хвала. У будь-яку погоду, жінка, залишивши домашнє господарство, поспішає до хору, бо знає, що її голос потрібен людям. Понад 20 років присвятили хору Раїса Повніч, Меланія Курсіна, Антоніна Радченко, Тетяна Щенявська, Людмила Кіраль, Михайло Слюсар, Зінаїда та Юрій Чебаненки, Валентина Опанасенко, Валентина Пиріг, Ольга Протасевич, Мирослав Ясельський.


Трохи менше 20 років співають в хорі Галина Кучук, Броніслава Мазнійчук, Юрій Лукуц, Михайло Багнюк, Петро Гудзь, Олена Ольхівська, Галина Романчук, Лідія Цимбалюк, Олена Мазур, Жанна Голуб, Людмила Дюкова.


Три роки співає в хорі Ольга Козаченко, але вже стала його солісткою, співає також і в «Бердичах». Ще молодша за віком і терміном в хорі – Тетяна Моркотун. Нещодавно прийшов до нас талановитий співак Микола Поліщук. Хор постійно поповнюється новими хористами, і вже в 2017 році організовано було чоловічий ансамбль (октет) «Невгамовні» - поки єдиний ветеранський ансамбль в області. На обласному фестивалі ансамбль отримав відзнаку, а хор посів призове третє місце.


Варто окремо сказати про солістів хору, а це - Тетяна Щенявська, Раїса Повніч, Людмила Кіраль, Михайло Слюсар, Мирослав Ясельський, Олена Мазур, Юрій Кирилюк, Зінаїда і Юрій Чебаненки, Галина Романчук, Ольга Козаченко.


Вже пішли, на жаль, у вічний вирій, чимало гарних співаків: В. Удовиченко, І. Павленко, З. Лукашова, В. Башинський, О. Реготун, Т. Богомаз, Н. Буржеловська, С. Костюкова, Л. Святецький, Б. тарасюк, Ю. Савченко, В. Кашоварова та інші. Вічна їм пам’ять!


В репертуарі хору 95 пісень народних, класичних, сучасних, пісні наших земляків І. Сльоти, А. Пашкевича, О. Стадніка, О. Стеценка, а також пісні Т. Петриненка, Г. Хекало, пісні в обробці М. Леонтовича та Ю. Вялова. Слід відзначити сумлінну гарну працю концертмейстера хору Тараса Дем’янчука. За доброю традицією, у день народження кожного хориста ми співаємо йому «Многая літа». По суті, це молитва. Тож бажаю всьому нашому хору «Многая літа», кожному хористу, керівнику, концертмейстеру здоров’я міцного, щастя рясного на многія і благіє літа, усім нам миру на нашій рідній українській землі.


Ольга Протасевич,
член НСЖУ, хористка хору ветеранів

hor veteraniv1

hor veteraniv2

hor veteraniv3

hor veteraniv4

hor veteraniv5

більше історичних фото хору на сайті «Мій Бердичів»

 

 

Відео

anoliya zb 800

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.