Відомий тележурналіст Остап Дроздов розповів бердичівлянам, чому літати краще, ніж плавати — РІО Бердичів

Вівторок, 19 Листопада

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Відомий тележурналіст Остап Дроздов розповів бердичівлянам, чому літати краще, ніж плавати

Минулої п’ятниці до Бердичева завітав з творчим візитом відомий в Україні журналіст та телеведучий каналу «ZIK», а нині ще й письменник Остап Дроздов. Саме з промоцією свого другого роману в рамках всеукраїнського туру у бердичівлян з’явилась можливість поспілкуватись з ним особисто.

 

Організована зустріч була на базі міської бібліотеки, яка нині є осередком для діяльності найактивнішої громадської організації міста - молодіжного об’єднання «М-Формація». І навіть не одна, а дві зустрічі цього дня відбулися. О 12-й годині з письменником спілкувалась молодь, а о 16.-й на зустріч прийшли «містяни»: вчителі мови, книголюби та працівники системи комунальних бібліотек.
Керівник бібліотеки та голова громадської організації Тетяна Кущук виконувала роль модератора зустрічі у звичній для себе ролі радіоведучої і змогла настроїти гостя так, що він сам собі дивувався, що так просто і невимушено його вивели на складні, але потрібні теми для бесіди.


В журналістиці Остап Дроздов працює вже 20 років, 12 з яких є ведучим політичної авторської програми «Прямим текстом» на каналі «ZIK». «Я себе вважаю не тільки ветераном, а навіть інвалідом журналістики», - так іронічно гість розповідав про свою професійну діяльність. - Мене моніторять мої колеги, з якими я маю вельми специфічні стосунки, мене моніторить СБУ, вороги, власник телеканалу, і в якийсь момент я втомився від такої відповідальності».


Саме тому Остап і став письменником, який може писати, що хоче, про тих, кого хоче, тоді, коли хоче, для тих, хто хоче. «Якщо в журналістиці я плавав, то в письменництві я літаю…». При виборі назви для свого першого роману він довго не думав і назвав його просто «№1», тому для вибору назви другої книги було ще простіше – «№2», та й з наступними назвами теж не доведеться напружуватись.
В книгах автор піднімає нагору проблеми особистості, яка не хоче бути такою, як всі. Саме тому герой його першого роману ще в десять років доводив справедливість для вчительки, а натомість проти нього повстав весь клас. Можливо, така ситуація надихнула автора на вислів, який став чи не девізом всієї творчості: «Не страшно, коли ти один, страшно, коли ти - нуль!».


Більшу частину розповіді гість рефлексував на тему, як мало в Україні одиниць і як багато нулів, і тому питання т«Чому він не пішов в політику, як багато хто з колег?», яке в мене крутилось в думках,  я врешті-решт сформулював у вигляді пропозиції: «Ідіть в політику і змінюйте країну, якщо недостатньо про це просто говорити і писати». Але в політику Дроздов іти не хоче, напевно, все-таки плавати в журналістиці чи літати в письменництві краще, ніж «довбати скелю» законотворчості чи «зводити мости» реальним реформам.


Шкода, але це дійсно так. До політики не хочуть іти люди розумні і порядні, зате з усієї сили рвуться зовсім інші. Можливо, саме такі, як Остап, і змогли б стати тими одиницями, за якими вишикуються ряди нулів, і разом вони змогли б створити те, що має велику цінність. Ал,е на жаль, порядкове місце навіть тих небагатьох одиниць сьогодні в країні визначають не вони.
Отже, поки що написав про враження від зустрічі, а як прочитаю книги, то постараюсь і про них написати.

 

1Drozdov1

1Drozdov2

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.