Бердичівляни згадали пекельно-криваві сторінки Революції Гідності. Фото — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Бердичівляни згадали пекельно-криваві сторінки Революції Гідності. Фото

Скільки б часу не минуло, проте у душах та серцях мільйонів українців ніколи не згасне пам’ять про події, які взяли свій мирний початок у листопаді 2013 року, а переросли у криваві і смертельні бої.

Кожного року 21 листопада Україна вшановує мужність і патріотизм громадян, які восени 2004 та 2013 років ставали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів своєї держави та її європейського вибору. Ці дві революції – Помаранчева, або як її ще вважають відстоюванням свободи, та Революція Гідності – були своєрідним іспитом для українського народу, коли мільйони показали свою гідність, своє прагнення до свободи, свій громадянський подвиг. І якщо Помаранчева революція була мирною, то події 2013 – 2014 років по праву стали пекельно-кривавою сторінкою в історії нашої держави і лише частиною тих втрат, які переживає Україна.
Бердичівляни, як ніхто інший, знають, що таке втрачати найдорожчих, бо мужні і сміливі хлопці та чоловіки свого часу не зупинилися лише на відстоюванні своїх прав на Майдані, а продовжили боротьбу за цілісність країни та її свободу, вступивши у бій з ворогом і віддавши за це своє життя. Їхні матері, хоч як щемить серце, а на очах, на жаль, не зникають сльози болю, завжди є учасниками заходів, де згадують і вшановують пам’ять їхніх дітей та сотень і тисяч інших дітей, чоловіків, татусів, чиє життя так передчасно обірвалося.


Сьогодні, у День Гідності і Свободи, мами бердичівських героїв також були присутні в міській центральній бібліотеці на героїко-патріотичній годині «У їхніх серцях жила Україна», аби разом з усіма згадати події кривавого Майдану та тих, кого згодом назвали Небесною Сотнею. На заході були присутні заступник міського голови Валентина Адаменко, начальник відділу культури Валентина Кузьменко, голова «Спілки учасників АТО Бердичева і Бердичівського району» Павло Гайдаманчук, педагоги та учні загальноосвітніх шкіл міста, працівники бібліотеки та інші.


Про цвіт нашого народ, його славних синів і доньок, які у розквіті сил віддали свою молодість і життя, звучали вірші, пісні і слова з вуст молодого покоління Бердичева та артистів міського Палацу культури. Вчителі історії ЗОШ №5 та БМГГ №2 Марина Доманська і Оксана Матвіюк розповіли про етапи Революції Гідності, про те, як це було і про перші жертви тих подій – українець вірменського походження Сергія Мігоян, етнічний білорус Михайло Жизневський та Роман Сеник, а також закатований львів’янин Юрій Вербицький. Далі загиблих було більше, згодом їх прозвали «Небесною Сотнею», янголами-охоронцями українців та патріотами.


І історики, і безпосередньо учасники Майдану, і всі інші громадяни України нині вважають, що ті революційні події не закінчилися, а знайшли своєю продовження у подіях на сході країни, де за свободу, цілісність і незалежність боряться військові, а деякі з них у цій боротьбі віддали свої життя. Саме тому під час героїко-патріотичної години усі присутні згадали імена загиблих бердичівських героїв, згадали їхні обличчя, котрі з’являлися на екрані усміхненими та радісними, подякували матерям за виховання справжніх патріотів України, вручивши квіти і пам’ятні диски. Після чого усі виконали почесну місію покладання квітів до меморіалу «Слава Героям!» на знак шани та пам’яті про всіх загиблих.

IMG 9400

IMG 9405

IMG 9406

IMG 9407

IMG 9409

IMG 9411

IMG 9412

IMG 9414

IMG 9415

IMG 9418

IMG 9425

IMG 9429

IMG 9431

IMG 9432

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

anoliya zb 800

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.