Пам’ять жертв голодоморів усіх років вшанували сьогодні в Бердичеві. Фото — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Пам’ять жертв голодоморів усіх років вшанували сьогодні в Бердичеві. Фото

У ці прохолодні дні листопада вся Україна вшановує пам’ять невинних жертв, життя яких забрав Голодомор 1932-1933 років та масові штучні голоди 1921-1923, 1946-1947 років.

Вся країна також пам’ятає і віддає шану невинним жертвам великого терору 1937-1938 років. Ці дати навіки закарбувалися у душах і серцях поколінь українців, які знають про жорстокі і голодні роки, яким свого часу про це неодноразово розповідали рідні та близькі, будучи свідками та учасниками тих подій.


Тоді було знищено тисячі осіб, а правильніше було б сказати, що мільйони, бо тривалий час цифри кількості жертв старанно приховували, представників національно-патріотичного руху, селянства, інтелігенції, духовенства і національних меншин. Україна знала багато важких часів – війни, стихійні лиха, політичні заворушення, але найтрагічнішою сторінкою її історії стало 20 століття. Штучний голод, спрямований на масове вбивство громадян, забрав життя ні в чому не винних людей, серед яких, що найболючіше, були і зовсім маленькі діти. Вони та інші мільйони людей вмирали в страшних муках на щедрому українському чорноземі.


Бердичівляни не забувають чорні сторінки історії нашої країни, які тривалий час обговорювалися людьми пошепки між собою, бо нині, коли українці мають власну державу, настав час говорити про це вголос. Кожного року усі небайдужі містяни, представники міської влади, депутати, працівники різних структур та організацій і, звісно ж, молодь Бердичева збираються біля пам’ятника жертвам голодомору «Померлим голодною смертю на багатих українських землях». Завдяки підприємцю Анатолію Кашпіруку, який є ініціатором відкриття символу згорьованої неньки-України, щороку Бердичів віддає шану усім тим, хто помер голодною смертю, усім тим, хто не встиг прожити довге та щасливе життя, та усім тим, хто так і не народився.


Присутні на годині-реквієм «У полум’ї скорботи» бердичівляни сьогодні запалили свічі пам’яті за всіма жертвами голодоморів, аби світло цих свічок та сердець було даниною тим, хто навіки пішов від нас, але залишився у пам’яті кожного. Заупокійну літію за невинними, які померли голодною смертю, відправив благочинний Бердичівського округу Житомирської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, настоятель Свято-Преображенського храму м. Бердичева, протоієрей Євгеній Шимченко. Десятки палаючих лампадок та свічок, символічна мисочка з зернами пшениці, котрої так просили вмираючі діти і дорослі, а також квіти містяни поклали до підніжжя пам’ятника, тим самим наголошуючи, що вони не забувають, вони пам’ятають про тих, хто не дожив, недолюбив і не народився.


Завтра, 24 листопада, о 16-й годині бердичівлян закликають долучитися до загальнонаціональних акцій – «Хвилина мовчання» та «Запали свічку».

IMG 9520

IMG 9522

IMG 9524

IMG 9527

IMG 9528

IMG 9531

IMG 9532

IMG 9536

IMG 9540

IMG 9543

IMG 9548

IMG 9550

IMG 9552

IMG 9555

IMG 9558

IMG 9560

IMG 9564

IMG 9565

IMG 9568

IMG 9573

IMG 9574

IMG 9575

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

anoliya zb 800

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.