Бердичів починає святкувати Хануку — РІО Бердичів

Вівторок, 19 Листопада

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Бердичів починає святкувати Хануку

03 груд. 2018 Власкор

Це свято було встановлене у II столітті до н. е. в пам'ять про очищення Храму, освяченні жертовника і відновленні храмової служби, що відбулось після розгрому та вигнання з Храмової гори греко-сирійських військ та їх єврейських союзників у 165 році до н. е.

На згадку про цю подію в свято щовечора запалюють свічки: одну - в перший день свята, дві - у другій, три - в третій і так далі до восьми, використовуючи для цього, як правило, спеціальний свічник - ханукію. Єврейська мудрість говорить: «Трохи світла достатньо для того, щоб розсіяти велику пітьму». У Хануку у дітей канікули, прийнято дарувати їм іграшки і давати гроші. Про давні події нагадує також гра в ханукальний дзига, на кожній з чотирьох граней якого написана перша буква слів фрази «Диво велике було тут» (якщо справа відбувається в Ізраїлі) або «Диво велике було там» (в діаспорі).


В Бердичеві вже традиційно на честь цього свята в центрі міста встановлюють величезну ханукію, на якій і запалюють ритуальні світильники. Міський голова Василь Мазур разом з єврейськими рабинами в неділю по обіді проголосили коротенькі промови і піднялись в люльці підйомника, щоб запалити свічки. Цього разу вони взяли і кілька коробок сірників, і газову запальничку, адже одного разу в сиру погоду їм довелось добре постаратись, щоб запалити їх.


Радісними оплесками зустріли цю подію нечисленні представники єврейської меншини та інші городяни, які доєднались до святкування. А потім гості свята танцювали у веселому хороводі та пригощались традиційними пиріжками. Як це було п’ять років тому можна подивитись тут

Hanuka3

Hanuka4

Hanuka5

Hanuka6

Hanuka7

Hanuka8

Hanuka9

Відео

anoliya zb 800

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.