Бердичівлянам з обмеженими можливостями дякували за їхню силу духу та вміння радіти життю — РІО Бердичів

Понеділок, 20 Трв

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Бердичівлянам з обмеженими можливостями дякували за їхню силу духу та вміння радіти життю

Щороку 3 грудня весь світ відзначає День, присвячений незвичайним, але дуже особливим людям.

Такі живуть серед нас, вони дещо відрізняються від звичайних здорових представників суспільства, бо мають певні фізичні чи розумові вади. Проте це аж ніяк не змушує їх здаватися, а навпаки – підштовхує до того, аби показати усім, що вони сильні духом, бажанням бути такими, як усі, та мають здібності і таланти.

Асенизатор


В Бердичеві теж є особи з інвалідністю, які з тих чи інших обставин або ж самісінького народження не можуть вільно пересуватися, чути та бачити навколишній світ, сприймати його через певні розумові відхилення. Їм не так легко адаптуватися в соціуму і вони потребують не лише підтримки і допомоги, але й уваги оточуючих. І окрім щоденної допомоги та підтримки, щороку у міському Палаці культури ім. О. Шабельника проходить святковий концерт на честь особливих бердичівлян.


І саме тут вітають зі святом та висловлюють захоплення цими по-справжньому сильними людьми. А ще дякують за нелегку, але таку потрібну для особливих бердичівлян роботу волонтерам та керівникам і працівникам громадських організацій. Саме вони щодня, щохвилини проявляють турботу, допомагають особам з інвалідністю адаптуватися до навколишнього світу, навчатися, проявляти себе у мистецтві, відчувати себе повноцінними і навіть брати участь у різноманітних конкурсах та фестивалях, демонструючи свої таланти і отримуючи нагороди.


Таких організацій у місті налічується кілька: Бердичівська територіальна первинна організація Українського товариства сліпих (УТОС), Центр для неповносправних дітей «Насіння надії», Центр ранньої медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінчик», громадська організація інвалідів-візочників «Стимул»,  Бердичівська первинна організація Українського товариства глухих (УТОГ), Бердичівський союз інвалідів, БМО Всеукраїнської організації інвалідів війни та Збройних Сил та інші.


Керівникам та працівникам цих організацій під час концертної програми міський голова Бердичева Василь Мазур вручив квіти та подяки, з хвилюванням зазначивши, що іноді доводиться спілкуватися з абсолютно здоровою та сильною людиною, яка просто не хоче щось робити і не знає, що їй робити та чим зайнятися в житті. Тут же, за його словами, зустрічаючись та спілкуючись з такими особливими людьми, починаєш розуміти, що головне у цьому житті – мати силу волі і знати, що тих хочеш робити у цьому житті.


На сцені ведуча по черзі знайомила присутніх з бердичівськими громадськими організаціями, які працюють з особами, котрі мають інвалідність. Про кожну з цих організацій було розказано з вказанням на рік заснування, кількість підопічних, їхні захоплення та здобутки і основний вид діяльності закладу. А самі підопічні, які отримують допомогу, піклування та масштабну підтримку в цих організаціях, демонстрували свої вміння.


Кожен глядач у залі заворожено спостерігав за виконаним на інвалідному візку ніжним і чуттєвим танцем, затамувавши подих вслухався у кожну ноту виконаної пісні. Не менш вражали і вірші, і гра на музичних інструментах – все це ще і ще раз підтверджує, що такими людьми потрібно захоплюватися, бо їхня жага до життя і бажання бути повноцінними заслуговують поваги.

den invalida misto1

den invalida misto2

den invalida misto3

den invalida misto4

den invalida misto5

den invalida misto6

den invalida misto7

den invalida misto8

den invalida misto9

den invalida misto10

den invalida misto11

den invalida misto12

den invalida misto13

den invalida misto14

den invalida misto15

den invalida misto16

den invalida misto17

den invalida misto18

den invalida misto19

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

rif800

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.