Нарешті в бердичівському театрі відбудеться власна прем’єра — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Нарешті в бердичівському театрі відбудеться власна прем’єра

13 груд. 2018 Олександр Доманський

Цього довго чекали бердичівські любителі Мельпомени, адже після відкриття оновленого театру тут ставили свої вистави поки що лише заїжджі колективи та актори.

Так, це було цікаво, це було пафосно, але трохи несправедливо, бо гроші бердичівлян йшли не на розвиток місцевого мистецтва, а зникали в нетрях столичного шоу-бізнесу.
А гроші чималенькі. Ціна квитків іноді доходила до 350 гривень, і, враховуючи, що в 400-місному залі майже весь час були аншлаги, це більш ніж 100 тисяч гривень за спектакль.


Зрозуміло, що створити на пустому місці театральну трупу, яка б відразу мала в репертуарі хоча б з десяток вистав для повноцінної роботи театру майже не можливо. Але не таке вже й пусте місце було в Бердичеві. Театральні студії існували в деяких школах та позашкіллі, гуртківці брали участь у десятках фестивалів, та найголовніше – в Бердичеві жила людина, яка все життя присвятила театральному мистецтву – Валентина Ратушинська.


Саме вона стала ідейним натхненником відродження театру, саме вона мріяла про власну трупу, саме вона стала режисером першого власного спектаклю (і автором сценарію також).
Вже кілька місяців триває підготовка прем’єрного спектаклю за мотивами книги Марини Гримич «Фріда», і лише вчора стала відомою широкому загалу дата цієї прем’єри – 13 січня 2019 року.
Для бердичівлян, думаю, не треба пояснювати, чому вона була вибрана, адже останні десять років тиждень до і після святкувань Святого Василя став головним тижнем року.
П’єса за цією книгою вибрана невипадково, адже мова в ній іде про історію нашого міста, історію одного його двору, яка вмістила в собі півстоліття часу, десятки героїв різних національностей і справжню Бердичівську філософську ідею. Хоча для постановки і сприйняття вистава дуже непроста, але сподіваємось, що з цими завданнями справляться і бердичівські артисти, і бердичівські глядачі.


А якщо все вийде добре, то наступною можна ставити п’єсу по іншій книзі Марини Гримич – «Варфоломієва ніч». В ній сюжет не менш драматично закручений навколо подій більш сучасних – виборів мера в одному з містечок України. «Фріда» – класична драма, а ось з цієї книги може вийти феєрична комедія, яка стане надзвичайно актуальною наступного року, напередодні місцевих виборів, і яку можна продати не тільки в Бердичеві, але й у будь-якому куточку нашої країни.


Що ж, чекати першої вистави справді бердичівського театру залишилось недовго, а квитки вже можна купити в касі МПК та касі театру. Ціни на квитки – від 100 до 150 гривень.

frida1

super cina

Відео

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

rif800

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.