Творчий тандем краєзнавця і школярок порадував бердичівлян новою книгою — РІО Бердичів

Субота, 27 Листопада

Творчий тандем краєзнавця і школярок порадував бердичівлян новою книгою

Про цих двох учениць вже знають ті бердичівляни, котрі цікавляться єврейською культурою, і ті, хто минулого року був на презентації путівника, що став результатом клопіткої дослідницької роботи дівчат. Ангеліна Кулачок та Наталія Кропивницька – учениці загальноосвітніх шкіл №11 та №5, які не лише старанно навчаються і здобувають перемоги на олімпіадах зі шкільних предметів, але й цікавляться історією єврейства, відомих місць та постатей, нерозривно пов’язаних з цим народом. І свого часу їхня зацікавленість переросла у співпрацю з відомим бердичівським краєзнавцем та директором Музею історії Бердичева Павлом Скавронським.

grafik

Вже другий рік поспіль музей бере участь у програмі «Захистимо пам’ять», яка здійснюється в Україні Центром вивчення історії Голокосту і фінансується урядом Федеративної республіки Німеччина. Основною тематикою цієї програми є вивчення Голокосту, тобто вбивства за національною ознакою, що здійснювалося на нашій території у 1941-1945 роках, вивчення окремих представників цієї національності. Для того, аби отримати гранд на виконання будь-якої роботи у цьому напрямку, як зазначив Павло Скавронський, були поставлені певні вимоги. Той, хто бере участь у цій програмі, чи то школа, музей або бібліотека, повинні обов’язково виконувати роботу з учнями.


Маючи минулорічний досвід, коли краєзнавець і дві учениці видали путівник «Слідами історії і культури Бердичівського єврейства», Павло Скавронський разом з дівчатами вирішили знову порадувати бердичівлян своїми напрацюваннями.


Звісно, протягом навчального року і Наталія Кропивницька, і Ангеліна Кулачок напрочуд зайняті навчанням, витрачають на це багато часу і виконують усі завдання вчителів. Тому, за словами їхнього наукового керівника, в період навчання часу для виконання такої складної дослідницької роботи учениці не мають і відволікати їх не хотілося. Як результат, влітку, у липні-серпні місяцях, дівчата отримували завдання і працювали із заданої теми. Юні дослідниці опрацювали видану літературу, де описані постаті єврейської національності, здійснювали комп’ютерний набір, брали інформацію з інтернету та шукали фото цих осіб, і це все протягом двох місяців.


Сам же Павло Скавронський, маючи опрацьовану ученицями базу, з вересня по листопад читав, виправляв, укладав, уточнював і доповнював ці матеріали. Спільними зусиллями у грудні була видана книга «Бердичівське єврейство в іменах». В ній вміщені біографічні нариси про 191 постать представників бердичівського єврейства, серед яких є і ті, котрі живуть серед нас і мають безпосереднє відношення до цієї культури.


Книга поділена на два розділи. У першому описані біографічні відомості (11 співаків, 10 композиторів, 19 науковців, репресованих радянською владою у роки сталінського терору 29 осіб, а також почесних громадян Бердичева). Наприкінці кожного короткого нарису подається перелік використаної літератури та джерела інформації, а також є фотознімки самих особистостей. До другого розділу увійшли художні та документальні матеріали авторів, які стали героями нарисів під загальною рубрикою «Епістолярна спадщина».


Загалом, «Бердичівське єврейство в іменах» - це дуже цікава і змістовна книга, яка знайомить читачів з відомими або ж маловідомими людьми, котрі свого часу народилися, проживали, працювали та творили у Бердичеві. Вона стане цікавою і необхідною річчю для істориків, краєзнавців, студентів і всіх, хто цікавиться історією єврейства.


Поки тираж книги невеликий – всього лиш 42 примірники, які під час презентації у Музеї історії Бердичева вручили бібліотекарям та у фонд міської бібліотеки. А за старання, за нелегку, але цікаву і дуже серйозну дослідницьку роботу Наталія Кропивницька та Ангеліна Кулачок отримали подяки від Інституту Голокосту, які вручила талановитим ученицям начальник відділу культури Валентина Кузьменко.

imena1

imena2

imena3

imena4

imena5

imena6

imena7

imena8

imena9

imena10

imena11

imena12

imena13

imena14

imena15

imena16

imena17

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.