Спільним виконанням Гімну на площі розпочалося відзначення Дня соборності у Бердичеві. Фото. Відео — РІО Бердичів

Середа, 27 Жовтня

Спільним виконанням Гімну на площі розпочалося відзначення Дня соборності у Бердичеві. Фото. Відео

Вся Україна сьогодні, 22 січня, долучилася до відзначення знаменної в історії нашої держави дати – Дня соборності. Саме цього дня у 1919 році на Софійській площі у Києві було проголошено Акт злуки двох держав - Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Ця об’єднавча акція залишила глибокий слід в історичній пам’яті українського народу, а дата ця навічно закарбувалася в історії України величним національним святом.

Тоді під прапор єдиної держави стали люди різні за походженням, освітою, звичаями та майновим станом. Але їх об’єднало розуміння того, що лише соборний народ може бути нацією. Для українського народу, який століттями не мав власної державності і був поділений на кілька частин сусідніми країнами, проблема соборності завжди була актуальною. Її ідею проповідували і підтримували не лише звичайні люди, а й відомі постаті, яким також не була байдужою доля своєї країни. Тому прагнення українського народу до об’єднання усіх земель у власну державу, незважаючи на багатолітню боротьбу, все ж здійснилося, і сьогодні минає 100 років з того дня, коли Україна стала соборною державою.


Бердичів, традиційно, щороку бере участь у відзначенні цього свята. І якщо зазвичай святкування і вшанування пам’яті борців за Україну проходить у якості години пам’яті в бібліотеці, де школярі розповідають вірші, вчителі – історію виникнення свята, артисти – співають патріотичні пісні, а молодь міста покладає квіти до пам’ятників і дошок відомим діячам, то цього року місто відійшло від звичайних святкувань. Вчора зранку на офіційному порталі з’явився анонс про заходи, приурочені до 22 січня, які неабияк здивували бердичівлян. А вже сьогодні зранку Центральна площа міста наповнилася великою кількістю містян, як дорослих, так і дітей, котрі взяли участь у відкритті запланованих заходів. Маленькі школярі з кульками, трохи старші учні шкіл з жовто-блакитними прапорами в руках та їхні вчителі вишикувались перед будівлею міської ради, де перед входом діти розгорнули великий стяг – символ нашої держави. Депутати, представники міської ради і виконавчого комітету, керівники організацій та установ міста і всі небайдужі бердичівляни вшанували пам’ять загиблих борців за єдність, незалежність та соборність України.


У кожному слові виконаної дітьми пісні звучали бажання жити без війни, у мирній країні, під чистим блакитним небом і яскравим сонцем, без свисту куль і втрат цвіту нації – мужніх і відважних синів України, котрі нині боронять кордони нашої держави.


Спільним виконанням Гімну України на Центральній площі розпочалося відзначення Дня соборності У Бердичеві, а згодом, о 12-й годині, бердичівляни приєднаються до флешмобу "Єднаймося заради миру", створивши живий ланцюг від пам'ятника "На варті миру" і до меморіалу "Слава Героям!", де покладуть квіти на знак пам’яті і шани.

sobornist1

sobornist2

sobornist3

sobornist4

sobornist5

sobornist6

sobornist7

sobornist8

sobornist9

sobornist10

sobornist11

sobornist12

sobornist13

sobornist14

sobornist15

sobornist16

sobornist17

sobornist18

sobornist19

sobornist20

sobornist21

sobornist22

sobornist23

sobornist24

sobornist25

sobornist26

sobornist27

sobornist27

sobornist28

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.