Бердичівський поет Валерій Хмелівський поставив собі ціль перейти на прозу — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Бердичівський поет Валерій Хмелівський поставив собі ціль перейти на прозу

Про це він розповів бердичівлянам, які зібрались минулого четверга у виставковій залі міського музею історії. Навіть спеціальний вірш написав сам собі, мовляв, досить рим, треба писати для всіх. Ця звістка дуже порадувала особисто мене, бо знаю і поважаю Валерія Йосиповича давно, але навіть для нього не міг зробити виключення із свого правила: «В стовпчик - не читаю».

 


Але, мета зібрання була трохи іншою – на ньому Валерій Хмелівський презентував вихід з друку своєї нової книги під назвою «Інферія». До неї увійшли вже не вірші, але й ще не проза. У книзі надруковані дві п’єси: «Інферія», яка дала назву збірці, і «Принцеса і паж» або «Пустунка з Бердичева».

 


Обидві назви стали зрозумілим після того, як поет розповів одну буденну історію зі свого життя. Якось діду Валерію залишили на кілька тижнів онучку. Для себе він визначив три завдання у цьому процесі:
- внучка не повинна сумувати за батьками;
- по можливості, позбавитись бердичівського русько-українського суржику;
- полюбити читати вірші.
(не було в мене свого часу такого діда, ось і не читаю вірші донині-авт.)


І одного разу дівчинка підійшла і каже: «Дедушка, а что мне с этой инферией делать?
- А что такое инферия?
- Это моя плохая привычка – я люблю все красивое…»


Як знавець слова, Валерій Хмелівський почав шукати що ж означає ця «інферія», і коли не знайшов прийнятного пояснення у жодному з тлумачних словників, придумав своє: інферія - це твір, в якому є позитивне закінчення.
А сюжетом драми «Інферія» є історія, вже описана Валерієм Йосиповичем в своїй поетичній збірці «Короновані любов’ю». Український воїн повертається з війни, їде в Болгарію на відпочинок, там у нічному клубі знайомиться з красунею, у яку одразу закохується. Коли цю віршовану розповідь прочитав голова обласної спілки письменників, наш земляк Михайло Пасічник, відразу сказав: «Така історія проситься на сцену».


І сьогодні п’єсу «Інферія» вже читають режисери, і, хтозна, можливо і зі сцени бердичівського театру невдовзі полинуть до глядачів поетичні рядки Валерія Хмелівського.


На презентації Валерій Йосипович розповідав ще багато цікавих історій та читав багато своїх віршів, написаних у різні роки, а у відповідь почув чимало гарних слів на свою адресу від директора художньої школи Ірини Ніколайчук (до речі, автором ілюстрацій до «Інферії» стала талановита випускниця «художки» Інна Августинська), начальника районного відділу культури Леоніда Кобилінського, депутата обласної ради Ігоря Романського та ще багатьох любителів поетичного слова.


Після урочистої частини ще довго тривало спілкування з поетом, а всі бажаючі могли купити його книги та отримати автограф у подарунок.

Hmely2

Hmely3

Hmely4

Hmely5

Hmely6

Hmely7

Hmely8

Hmely9

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.