Вівторок, 27 Вересня

Бердичівський студентський хор «Novus» відвідав І Міжнародний фестиваль «Гей, соколи!»

09 жовт. 2019 Із сайту БПК

21-го вересня в селі Махнівка Козятинського району відбулось офіційне відкриття «Культурно-туристичного центру Тимка Падури» і вперше пройшов Міжнародний фестиваль «Гей, соколи!», у якому взяв участь хор Бердичівського педагогічного коледжу.

Захід був присвячений митцеві Тимкові Падурі – україно-польському поету, лірнику і торбаністу, який у своїй творчості вів боротьбу за примирення українського і польського народів та за спільне їх звільнення з-під російського панування. Як символ визвольної ідеї - пісня «Гей, соколи!», яка і дала назву фестивалю.
Т. Падура захоплювався українською культурою, значну частину свого життя присвятив її вивченню та відтворенню. Його пісням притаманна і незрівнянна українська лірика, і жарти, і героїзм. Зі сцени протягом вечора лунали пісні поета, які «мовчали» понад 150 років! Була представлена колекція унікальних старовинних музичних інструментів. Велике враження справили виступи лірників, кобзарів, торбаністів та волинкарів. Завершальними стали виступи відомих гуртів: етно-гурту «Гуляйгород GG», що поєднав традиційну манеру багатоголосного співу із сучасною електронною музикою, а також рок-гуртів «Широкий лан», «Медовий полин», «Чумацький шлях».


На одній сцені з відомими колективами виступав і хор студентів ІІІ-М курсу «Novus» (керівник – Зеленянська Ліна Миколаївна та концертмейстер – Мельник Наталія Олегівна). Колектив підготував два твори Т. Падури – «Гей, соколи!» (аранжування М. Дацка) та «Роман з Кошири», а також виконав українську народну пісню в обр. А. Іванюри «Ой, під вишнею». Із задоволенням студенти проспівали славетну пісню-хіт у флешмобі, учасниками якого стали близько 600 чоловік приїжджих гостей та місцевих мешканців.


На святі були представлені яскраві художні замальовки з життя композитора, співака Тимка Падури та локації, зокрема такі, як: «Укаїнське козацтво XVII ст.», «Польське військо та побут польський», «Старовинні українські народні музичні інструменти», «Сільський побут ХІХ ст.», «Галявина хлібороба XIX ст.», «Скарби української народної творчості», «Вишиваємо портрет Тимка Падури», у яких наші студенти теж активно брали участь.

Карина Біленька,
студентка ІІІ курсу групи М
відділення «Музичне мистецтво»

Sokoli1

Sokoli2

Sokoli3

Sokoli4

Sokoli6

Sokoli7

super cina

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.