Свій життєвий щоденник у картинах презентував бердичівський художник Сергій Шустер — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Свій життєвий щоденник у картинах презентував бердичівський художник Сергій Шустер

Відкриттям персональної, масштабної і напрочуд майстерної виставки бердичівського художника ознаменувався робочий день середи у Музеї історії міста. Причому у стінах музею виставку своїх картин Сергій Шустер проводить уперше, адже чоловік презентував раніше свої надзвичайні роботи зазвичай у міському Палаці культури.

Сам Сергій Шустер народився в місті Душанбе, навчався спочатку там у середній школі, а паралельно, маючи гарні здібності до малювання, навчався живопису та малюнку в Душанбінській художній школі. Далі було навчання у Республіканському художньому училищі ім. Алімова, потім – факультет живопису на той час Ленінградського художнього інституту ім. Рєпіна. Після закінчення інституту він працював викладачем рисунка та живопису в Ленінградському відновному центрі Всесоюзного товариства глухих в місті Павловську. Звісно ж, протягом кількох років Сергій Шустер брав участь у багатьох виставках в тодішньому Ленінграді та у Москві і був прийнятий до Спілки художників СРСР.


До нашого міста художник переїхав у зв’язку з сімейними обставинами і 11 років працював викладачем у Бердичівській художній школі, займаючись також творчою діяльністю у вигляді живопису та графіки. Його роботи поціновувачі художнього мистецтва мали змогу бачити на персональних виставках вже, які було організовано у місті тричі. А чимало робіт митця навіть зберігаються у приватних колекціях США, Ізраїлю та Росії.


Неодноразово живописні картини Сергія Шустера були представлені в дошкільному навчальному закладі №16, а нині ці майстерні роботи мають змогу побачити усі бажаючі, завітавши до Музею історії Бердичева.


Бердичівський художник, надзвичайно скромний і небагатослівний, на відкриті виставки зазначив, що у всі ці роботи є його своєрідним життєвим щоденником і підводять певний підсумок його багаторічної діяльності. Найцікавіше те, що всі вони є різножанровими, різноплановими, бо чоловік не займався чимось усталеним і традиційним, а експериментував постійно, працюючи у різних техніках. Кожна робота має своє певне значення для бердичівлянина, причому велике, і пов’язана з певною подією у його житті. Народився син – написав сина, образ прекрасної дружини, яка завжди підтримує у всьому, теж втілений на полотні, і таких прикладів багато. Також чимало картин на різні теми у стилі графіка, над якими художник експериментував, і результат вийшов неперевершений, своєрідний, але дуже гарний.


Багато теплих слів про талановитого Сергія Шустера на відкритті персональної виставки сказали його учениця, а нині – директор Бердичівської художньої школи Ірина Ніколайчук, колега по мистецтву Валерій Земнухов, колега по викладацькій роботі в художній школі Анатолій Запорожан, учениця Надія Данилюк та її чоловік Тарас Данилюк і навіть теща художника Галина Голосай.


Побажання міцного здоров’я, натхнення, ще більше різноманітних, цікавих і неповторних робіт, які б милували око, лунали від усіх виступаючих. І кожен зазначив, що нарешті художник наважився на таку велику персональну виставку, якою варто насолоджувати, пізнавати для себе щось нове, поринати у світ мистецтва, краси та гармонії.


У свою чергу митець подякував колективу Музею історії Бердичева на чолі з директором Павлом Скавронським за можливість продемонструвати свої роботи і за те, що так чітко, оперативно допомогли, розмістили експозиції акуратно, наче під лінієчку.

Shuster1

Shuster2

Shuster3

Shuster4

Shuster5

Shuster6

Shuster7

Shuster8

Shuster9

Shuster10

Shuster11

Shuster12

Shuster13

Shuster14

Shuster15

Shuster16

Shuster17

Shuster18

Shuster19

Shuster20

Shuster21

Shuster22

Shuster23

Shuster24

Shuster25

Shuster26

Shuster27

Shuster28

Shuster29

Shuster30

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.