Бердичівляни віддали шану загиблим і подякували живим ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС — РІО Бердичів

Четвер, 6 Серпня

  • Бердичівський Базар

Бердичівляни віддали шану загиблим і подякували живим ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС

Скільки б не минуло років з дня вибуху на Чорнобильській атомній електростанції, біль і рани у душах ліквідаторів цієї жахливої техногенної катастрофи залишаться назавжди. А спогади про ті дні, тижні, місяці, коли доводилося бачити на власні очі усі жахіття, створенні обіцяним мирним атомом, брати участь у гасінні палаючого енергоблоку, рятувати людей і прощатися з загиблими від радіації друзями та тими, хто ними став під час боротьби з вогнем, й досі викликають сльози на очах.

Для бердичівлян ці події є страшною сторінкою життя, адже з нашого міста на ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС тоді, у 1986 році, було відправлено не одну сотню молодих хлопців та чоловіків. Будучи представниками різних професій, працюючи на заводах, у медичних закладах, правоохоронних органах та пожежних частинах, вони спочатку гасили пожежу на 4 енергоблоці і надавали допомогу людям, ризикуючи власним життям. На жаль, багато з них, отримавши величезну дозу опромінення, пішли з життя, а дехто роками боровся і продовжує боротися з важкими хворобами, до яких призвело перебування на місці трагедії та участь у її ліквідації.


Потім ліквідатори брали участь у спорудженні захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком, що стало першою серйозною і важливою перемогою над атомом і завершилося 14 грудня 1986 року. Тому, у 2006 році Указом Президента України цю дату було визнано «Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС».


Нині цих героїчних і саможертовних людей у Бердичеві залишилося не так багато, проте кожного року у грудні, та й у квітні, вони приходять до пам’ятника по вулиці Вінницькій і до пам’ятної стели «Вони врятували світ» та разом з представниками міської влади, вчителями та учнями загальноосвітніх шкіл, депутатами та усіма бердичівлянами, котрі пам’ятають про цю трагічну подію і котрі вдячні героям-ліквідаторам за врятовані долі, аби покласти квіти до підніжжя і висловити свою шану та вдячність.

shana likvidatoram1

shana likvidatoram2

shana likvidatoram3

shana likvidatoram4

shana likvidatoram5

shana likvidatoram6

shana likvidatoram7

shana likvidatoram8

shana likvidatoram9

shana likvidatoram10

shana likvidatoram11

shana likvidatoram12

shana likvidatoram13

shana likvidatoram14

shana likvidatoram15

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.