Неймовірні фото Антарктиди привіз до Бердичева полярний дослідник — РІО Бердичів

Понеділок, 2 Серпня

Неймовірні фото Антарктиди привіз до Бердичева полярний дослідник

Такої фотовиставки у Бердичеві, можна з упевненістю сказати, ще не було, адже зазвичай професійні фотографи роблять світлини нашої, української природи в усі пори року, подорожуючи іншими країнами, закарбовують цікаві місця, пам’ятки та людей, аби показати усім своє бачення мистецтва фото і втілені у ньому прекрасні та неповторні миті.

А тут, в Музеї історії Бердичева, дивлячись на неймовірної краси, глибини, яскравості та насиченості кольорів пейзажі сніжної країни Антарктиди та її морських жителів і пернатих, кумедних, маленьких і звиклих до людей, дивуєшся, наскільки неймовірним є світ.


Осягнути все це, побачити на власні очі, протягом тривалого часу спостерігати і досліджувати пощастило Миколі Весельському з Ємільчинського року. Саме він, орнітолог, дослідник, член Житомирської обласної організації Національної спілки краєзнавців України тричі побував у складі експедиції на станції «Академік Вернадський», провівши там три зими. Та зробивши чимало фотографій того, що бачив сам і що його оточувало.


І ось своїми роботами чоловік вирішив поділитися із бердичівлянами, привізши до Музею історії фото. А виставка ще й, як кажуть, якраз по темі, адже цьогоріч у січні весь світ відзначає двохсотліття з дня відкриття материка Антарктида. На захід запросили вчителів біології, географії, професійних фотографів та усіх тих, хто захоплюється мистецтвом фото, дослідженнями або ж просто полюбляє пізнавати щось нове.


Мабуть, найбільш приємним було те, що до цього часу зазвичай відкриття фотовиставки проходить швидко, а в даному випадку навіть тих півтори години було мало для присутніх, аби послухати якомога більше описів дивовижної Антарктиди, цікавих і кумедних історій. Сам автор світлин зазначав, що розповідати можна багато, адже за 2,5 роки перебування там вражень і результатів роботи та досліджень напрочуд багато. Слухачі окремо запитували про умови та обладнання дослідницьких станцій, про запаси їжі та меню для полярних дослідників, про незвичайні якісь моменти, про тварин і птахів, про техніку, якою Микола Весельський робив світлини.


І варто сказати, що кожен на відкритті виставки уважно, зачаровано і з захватом вслухався у розповідь дослідника, адже мало кому вдається потрапити до експедиції і тривалий час жити у цій частині світу, засніженій і таємничій. Директор музею Павло Скавронський майже наприкінці цієї теплої зустрічі звернув увагу присутніх на розміщений під фотографіями портрет чоловіка і розповів, що Іван Лежньов - це єдиний бердичівлянин, який бував в Арктиці. Чоловік на запрошення директора музею відвідати виставку і поділитися своїми враженнями, на жаль, не зміг, бо захворів, але дуже хотів. У свою чергу Павло Скавронський пообіцяв, що згодом все ж таки організує для бердичівлян зустріч з ним і тоді всі бажаючі зможуть і поспілкуватися, і розпитати все, що їх цікавить.

А поки що бажаючі містяни та гості мають змогу відвідати фотовиставку «На далеких берегах Антарктиди» у Музеї історії Бердичева, яка діятиме до 30 січня включно.

vistavka ant21

vistavka ant20

vistavka ant19

vistavka ant18

vistavka ant17

vistavka ant16

vistavka ant15

vistavka ant14

vistavka ant13

vistavka ant12

vistavka ant11

vistavka ant10

vistavka ant9

vistavka ant8

vistavka ant7

vistavka ant6

vistavka ant5

vistavka ant4

vistavka ant3

vistavka ant2

vistavka ant1

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.