П'ятниця, 22 Вересня

Три власних прем’єри готує колектив бердичівського театру

Театр у Бердичеві після реконструкції та повного оновлення старовинної будівлі по вулиці Європейській став частиною життя нашого міста і його жителів. Десятки найіменитіших акторів країни вже виступили на його сцені та не проходить і тижня, щоб театр не відчиняв свої двері для глядачів.

 


У минулому році крім заїжджих артистів у театрі вже поставили дві власних прем’єри – це епохальна чотиригодинна драма «Фріда» та коротка комедія «Чоловік з Рангуна». А про те, що очікує на глядачів у цьому році, журналістам розповіла директор театру Валентина Бабич.

 


Навіть з перших власних постановок бердичівляни змогли зрозуміти, що причетні до визначення репертуарної політики театру люди мислять не шаблонно, а креативно, тому й у цьому сезоні на сцені будуть ставитись вистави найрізноманітніших жанрів та форм.


Саме такою авангардистською планується прем’єра, яку вже 7 і 9 лютого побачать бердичівляни та гості нашого славного міста (адже не секрет, що на вистави все частіше приїздять як жителі району, так і сусідніх міст). Після знаних та відомих наших земляків, які вже побували на оновленій сцені (Лілія Духновська-Бех, Анатолій Залевський, Наталя Кудря), у цей день на сцену вийде не менш відомий бердичівлянин, актор театру і кіно – Денис Гранчак.
На сцені він покаже моновиставу «Треба дожити до завтра», автором ідеї якої і, навіть, режисером є сам виконавець. І хоча, формально, Денис Гранчак є актором київського театру, та у постановці йому допомагали стільки бердичівлян (сценографія Валерія Кулавіна, звукова режисура та спецефекти – спеціалісти театру), що цю виставу можна вважати власною.


Наступна прем’єра очікує любителів бердичівського театру 27 березня, тоді, коли весь світ відзначає міжнародний день театру. Та символічнимдля прем’єри є не тільки дата, але й сама п’єса, яку готують нині місцеві артисти та десятки тих людей, які їм допомагають. Цього вечора на розсуд глядачів буде представлена музична комедія за мотивами творів Шолом-Алейхема «Крупный выигрыш или 200 тысяч». 

Цю ж саму п’єсу на цій самій сцені майже сто років тому (в 1925 році) показував Московський єврейський театр. Єдина відмінність – тоді монологи і пісні звучали мовою їдиш. Зараз на їдиш вже не говорять і не співають, і лише окремі слова та особливий, відомий з дитинства всім справжнім бердичівлянам акцент, нагадуватимуть зі сцени про забуту мову.


У виставі задіяні як професійні актори, так і любителі театру, які, тим не менше, є професіоналами на сцені. Оскільки комедія музична, то акторам потрібно не тільки говорити, але й багато співати, тому і виступатимуть цього дня відомі бердичівлянам солісти Палацу культури у новому амплуа. Також у виставі буде задіяна і балетна група ансамблю «Зорецвіт».


Тобто, готується дуже масштабна прем’єра, яка потребує не лише багатьох акторів, але й чимало сценічних рішень. Так, спеціально зараз шиють костюми моди столітньої давнини, виготовляють декорації, які допоможуть зануритись у ті часи, вивчають народні єврейські традиції, для чого навіть радились з головним рабином Бердичева.


Вперше у ролі режисера такого великого формату виступить Алла Садовська, яка до цього була більш знана широкому загалу своїми постановками дитячих святкових вистав. А головну роль виконає Заслужений артист України Володимир Ілліч Берелет. Репетиції вистави проходять нині чи не щоденно, адже всього задіяно більше 50 осіб, на повну працюють столярний і костюмерний цехи, звукорежисер Ігор Бабій та залучений спеціально композитор Сергій Ігнатенко вже чаклують біля пультів, щоб глядачі почули єврейські мелодії у новітній обробці, а музична комедія перетворилась у справжнє свято.


Третьою прем’єрою сезону стане комедія французького письменника Марсель Беркьє-Маринь’є «Любо-дорого», яку ставить у якості режисера Анастасія Сердюк. Виставу українською мовою готують актори Вікторія Коберник, Катерина Тополюк, Андрій Брік та інші вже відомі бердичівським глядачам артисти.


До речі, 29 лютого, ті, хто ще не бачив уже знамениту «Фріду», а також ті, хто захоче насолодитись цим видовищем ще раз, зможуть побачити цю виставу на сцені «Музично-драматичного театру на Європейській». Таке буває лише раз в чотири роки (29 лютого), а «Фріду» з огляду її масштабності, можливо, взагалі поставлять востаннє.


Та і на цьому не закінчується перелік цьогорічних прем’єр. Адже справжні цінителі відновленого бердичівського театру з вище переліченого могли б задатись питанням: «А де ж головний бердичівський режисер – Валентина Ратушинська, невже вона сидітиме без діла?» Звичайно ж ні. Валентина Володимирівна розпочала роботу над виставою «Валіза з наклейками», а це значить, що незабаром глядачів очікує ще одна комедія.


Користуючись нагодою, Валентина Бабич запросила бердичівлян до театру, як на власні прем’єри, так і на гастрольні вистави, адже театр – це завжди свято.

teatr1

teatr2

teatr3

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.