До 90-річчя від дня народження В. Нестайка бердичівські гімназисти "квестували" — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

До 90-річчя від дня народження В. Нестайка бердичівські гімназисти "квестували"

03 лют. 2020 Мілада Мартинюк

30 січня відзначається 90 років від Дня народження класика української дитячої літератури Всеволода Нестайка. З цієї нагоди у гімназії №2 провели квест «Подорож Країною Сонячних Зайчиків», у ході проведення якого учні виконували завдання, пов’язані з творчістю письменника, брали участь у пошуковій експедиції «Ерудит біля книжкової полиці», вікторині «Герої Країни Сонячних Зайчиків», знайомилися з ТОП-п’ятіркою найцікавіших фактів про «Сонячного казкаря».

В ході перегляду відеопрезентацій 5-класники дізналися багато про життя В. Нестайка. Наприклад, про те, що письменник в дитинстві мріяв стати морським офіцером, проте через проблеми із зором і нездатності розрізняти червоний та зелений кольори ці мрії так і залишилися мріями. Сімейна легенда каже, що його мати-філолог М. Довгалюк народила сина в перерві між читанням Ремарка, тоді старий акушер-єврей сказав: «Мадам! У вас, здається, з’явився письменник!». Цікаво було дізнатися учням про те, що письменник був сином січового стрільця, а його дід та прадід були католицькими священиками.


Проте дитинство та юність В. Нестайка припали на тяжкі повоєнні роки були нелегкими і голодними, тому хлопчик скоро подорослішав. Пізніше він зізнавався: «Коли я став по-справжньому дорослим, мені страшенно захотілося повернутись назад у дитинство – догратися, досміятися, добешкетувати... Вихід був один – стати дитячим письменником. Так я й зробив. І, пам'ятаючи своє невеселе дитинство, я намагався писати якомога веселіше».


Всеволод Нестайко, наголошували учні у своїх виступах, - автор, чиї твори для дітей увійшли до золотого фонду дитячої літератури. Вони видавалися 136 разів 20-ма мовами світу, в незалежній Україні - 53 видання. Загальний наклад - понад 2 млн примірників Він є лідером читацького інтересу і його твори включено до шкільної програми. В. Нестайко говорив: «Я пишаюся, що не вийшов із дитинства і зберіг дитячу душу. Це підтримує мене в нашому жорстокому світі і дає сили творити» і дійсно, усі його твори сонячні, життєствердні і після них завжди почуваєшся дитиною.


Під час святкового заходу було проведено пошукову експедицію «Ерудити біля книжкової полиці», 5-класники переглянули відео-презентації про життя В. Нестайка та з величезним задоволенням відповідали на запитання вікторини «Герої Країни Сонячних Зайчиків», виконували творчі завдання, відгадували загадки, пов’язані з літературними героями творів дитячого письменника. Учні 5-В класу показали виставу за мотивами книжок В. Нестайка (про всеперемагаюче добро), 5-Б клас виконав святковий танець Сонячних Зайчиків, які визволяли головних героїв казки, а В. Ярмоленко та С. Гуменюк (3-Б кл.) прочитали вірш про веселих Сонячних Зайчиків, які «…нам із тобою несуть тепло й спокій, щоб нікому з людей не було одиноко».


Наостанок усі 5-класники отримали грамоти Почесних громадян Країни Сонячних Зайчиків та пообіцяли, що обов’язково вкотре перечитають книги великого «сонячного казкаря з Бердичева».


Мілада Мартинюк, кандидат педагогічних наук

Nestayko 1

Nestayko 2

Nestayko 3

Nestayko 4

Nestayko 5

Nestayko 6

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.