Як розстріляли найвидатнішого бердичівського археолога — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Як розстріляли найвидатнішого бердичівського археолога

У Київському національному музеї історії України продовжує свою роботу виставка «Доля науковця в горнилі великого терору», присвячена 120 -річчю з дня народження видатного археолога, історика і краєзнавця Тодосія Мовчанівського.

З нашим містом Мовчанівського поєднує дуже багато, адже саме він був директором музею-заповідника на території Костелу Босих Кармелітів, вивчав історію Бердичівщини, зокрема проводив розкопки на Райковецькому городищі, та доклав чимало зусиль, щоб історія краю була описана та збережена.

У невеличкій експозиції, яка нині виставлена в одному із залів національного музею історії, описаний і життєвий шлях видатного вченого, наукові інтереси якого не обмежувались лише Бердичівщиною. Він проводив розкопки і в долині Південного Бугу, і на території Києво-Печерської лаври, і навіть на Десятинній горі, фактично біля цього ж музею.

На жаль, цей шлях обірвався в травні 1938 року, як і шляхи десятків тисяч вчених, лікарів, письменників та військових, яких сталінська машина великого терору знищила заради свого ницого існування. Дивлячись на документи тієї доби, представлені в експозиції, кров холоне від думки, що тогочасні друкарки тисячами друкували подібні вироки «трійки», нелюди їх підписували, а виконавці приводили у виконання в лічені дні.

А ще більше гнітить душу, що й сьогодні є такі, що не хочуть знати справжньої історії, хто звеличує радянський союз, комуністичну партію та її найбільшого тирана Сталіна. На жаль, відвідувачів цієї експозиції (як і взагалі музею історії) не так вже й багато, тому і потрібно доносити правду до кожного українця.

Movch1

Movch2

 

Movch4

Movch5

Movch6

Movch7

Movch8

Movch9

Movch10

super cina

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.