Афганська війна для бердичівських чоловіків: смуток, біль, втрата і пам’ять назавжди — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Афганська війна для бердичівських чоловіків: смуток, біль, втрата і пам’ять назавжди

Здавалося б, 31 рік віддаляє від тієї дати, коли нарешті мужні і відважні воїни, яким довелося побувати у самому пеклі афганської війни, повернулися додому. Проте, скільки б часу не минуло, кожен з них пам’ятає ці страшні події, перемоги і втрати, неначе вони були вчора. І з покоління в покоління передається не лише пам’ять про героїчні подвиги воїнів-афганців та воїнів-інтернаціоналістів, але й глибока вдячність і шана, яка кожного року у Бердичеві висловлюється на організованих концертах та мітингах-реквієм.

І цей рік не є винятком. Ветерани афганської війни, учасники бойових дій на території інших держав, їхні рідні та близькі – усі традиційно напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ї річниці виведення радянських військ із Республіки Афганістан завітали до міського Палацу культури ім. О. Шабельника, аби знову і знову згадати... Згадати ті пекельні роки, які довелося пережити, будучи зовсім молодими і недосвідченими. Згадати ті листи, які чи не щодня писали матерям і дружинам, обіцяючи повернутися живими. Згадати побратимів, з якими пліч-о-пліч кожного дня воювали, знаходячись постійно під свистом куль. Згадати, врешті-решт, загиблих товаришів, радісної і світлої посмішки яких не побачити батьки, дружини, діти, і які навіки запам’яталися тими молодими хлопчинами і чоловіками, життєрадісними, добрими, самовідданими.

Воїни-афганці є яскравим прикладом для наслідування, взірцем служіння народу та її державі, адже бойовий досвід ветеранів війни в Афганістані став надзвичайно цінним для Збройних сил України. Діти чоловіків, які у роки афганської війни виконували свій військовий обов’язок, нині пішли слідами своїх батьків та стали не лише військовими, а й відправилися у зону АТО захищати Україну. Та що там казати, навіть самі ці чоловіки, і їх тисячі, не змогли стояти осторонь і відправилися на передову, підтримуючи молоде покоління бердичівлян.

Доля ще раз випробовує на міцність цих чоловіків, а вони ще раз доказують, що сильні і незламні. Чужого болю, як запевняють воїни-афганці, не буває, бо кожен пережив цей біль: хтось 30-40 років тому, а хтось 1-5 років тому. Тому то цього дня у залі присутні поіменно згадують загиблих воїнів-бердичівлян і тієї війни, і нинішньої, дякуючи матерям усіх поколінь за достойне виховання кращих синів України.

А зі сцени знову і знову лунають пісні, на мить повертаючи кожного у ті роки, аби ще раз нагади, через що довелося їм пройти, як вдалося вистояти і вижити, як було боляче ховати друзів і як нині радісно зустріти тих, хто не зі слів знає, що таке війна, і хто у ці важкі роки був поруч, допомагав, іноді розраджував і підтримував, підставляючи мужнє плече.

koncert af1

koncert af2

koncert af3

koncert af4

koncert af5

koncert af6

koncert af7

koncert af8

koncert af9

koncert af10

koncert af11

koncert af12

koncert af13

koncert af14

koncert af15

koncert af16

koncert af17

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.