28 бердичівських хлопців навічно залишилися молодими у горах далекого Афганістану — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

28 бердичівських хлопців навічно залишилися молодими у горах далекого Афганістану

І їхні імена крізь роки залишаються у пам’яті рідних, близьких, знайомих і просто вдячних бердичівлян. Їхні прізвища не лише щороку 15 лютого або ж напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав звучать від ведучих години-реквієм, від побратимів і всіх, хто особисто знав цих молодих хлопців та чоловіків, а й щодня у спогадах живих свідків і учасників тих подій.

І традиційно, на символічному місці біля пам’ятника воїнам-афганцям, щороку збираються бердичівляни, щоб висловити вдячність усім, хто став прикладом вірності військовій присязі, людської гідності і професійного обов’язку. Представники міської влади, депутатського корпусу, ветерани афганської війни і учасники бойових дій на території інших держав, військовослужбовці, голови громадських організацій і спілок, матері загиблих героїв нинішньої війни, молодь міста і старше покоління – усі приходять сюди, аби віддати шану тим, чиї життя забрало пекельне і криваве горнило Афганістану, уклінно подякувати воїнам за те, що боронили і боронять спокій українців.


За часів СРСР українські військові виконували інтернаціональний обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, Ефіопії, В’єтнамі, на острові Куба та багатьох інших гарячих точках планети. Коли Україна здобула незалежність, українські досвідчені військові стали учасниками багатьох миротворчих місій. Проте з усіх сучасних збройних конфліктів афганська війна, як зазначають, була найкривавішою, бо її чорна тінь торкнулася майже кожної української родини.


Їх чекали і не дочекалися, їхні листи до серця притискали люблячі матері, їхні діти вдивлялися у фото, знаючи, що тато – герой. Повернулися не всі з Афганістану, багато полягло і на територіях інших держав. Нині українські сини продовжують подвиги воїнів-афганців та воїнів-інтернаціоналістів, захищаючи кордони нашої держави. І невпинно звучать слова про те, що ми повинні пам’ятати і передавати естафету пам’яті молодшому поколінню, бо кожен спогад про війну має закликати людей до прагнення миру, а той закарбований погляд з пам’ятних плит має зупиняти навіть найменшу думку сіяти ворожнечу і смерть.

14vshanuvannya1

14vshanuvannya2

14vshanuvannya3

14vshanuvannya4

14vshanuvannya5

14vshanuvannya6

14vshanuvannya7

14vshanuvannya8

14vshanuvannya9

14vshanuvannya10

14vshanuvannya11

14vshanuvannya12

14vshanuvannya13

14vshanuvannya14

14vshanuvannya15

14vshanuvannya16

14vshanuvannya17

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.