Випускники Бердичівської художньої школи представили виставку своїх робіт — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Випускники Бердичівської художньої школи представили виставку своїх робіт

Цьогоріч карантин вніс свої корективи у життя всіх людей – в чиїсь більше, а в чиїсь – менше, але відчули його всі абсолютно. Найбільше це позначилось на навчальному процесі дітей, які замість відвідування навчальних закладів змушені були проходити нові теми та виконувати практичні заняття і контрольні роботи дистанційно. А це неабияк вплинуло і на самих батьків, котрим доводилося займатися зі своїми дітьми, аби закінчити навчальний рік.

Для учнів художньої школи Бердичева час карантину видався також нелегким. Традиційні відвідування школи, робота в колективі, співпраця з викладачами та досягнення чогось нового замінили уроки малювання вдома під керівництвом наставників-викладачів. Довелося самостійно розвиватися, самостійно працювати під пильним контролем, звісно ж, майстрів мистецької справи.


Але в них це вийшло і вони справились із поставленими завданнями більш ніж на відмінно. Особливо це стосується учнів випускних класів, яким потрібно було підготувати для екзаменів по кілька робіт. І саме ці роботи прикрасили виставкову залу Музею історії Бердичева.
За словами директора художньої школи Ірини Ніколайчук, цього року вони випустили 32 учнів, талановитих, творчих, з неабияким летом фантазії та власного бачення звичайних буденних речей. Кожен випускник зробив по 3-5 робіт з таких предметів, як «Рисунок», «Живопис» і «Композиція. Довільна робота». І все це вони «творили» самостійно, керуючись рекомендаціями і настановами викладачів по вайберу, телеграму, ватсапу, хто як міг.


Всі малюнки дуже гарні, кожна по-своєму прекрасна і неймовірна. Це стверджує і сама Ірина Ніколайчук, яка в захваті від того, як учні підійшли до поставленого завдання і в яких варіаціях виконали свої роботи. Тут і традиційний натюрморт, і ліпка, і навіть зображені фантастичні герої та відомі артисти.
Директор художньої школи зазначила, що не очікували на відкриття виставки у зв’язку з ситуацією, що нині склалася в країні загалом і в нашому місті зокрема, проте діти ще більше постаралися і надихнулися ідеєю представити свої роботи, що їх нині у виставковій залі близько 100.


Кожен учень має свій характер і кожен по-своєму зобразив і рисунок, і живопис, і композицію, тому всі роботи різноманітні, але дуже гарні. Класні ж керівники, а це – Олександр Войтко, Ірина Жарчинська та Валерій Ковальчук – здалеку керували процесом, дозволяючи дитині або прислухатися до порад, або ж ні.
Вручення свідоцтв випускникам вже відбулося і воно, на жаль, не було таким, як зазвичай, офіційним. Запрошували по кілька дітей, аби не було скупчення, вони фотографувалися біля своїх робіт та отримували свідоцтва.


Хтось закінчив художню школу і обрав інший шлях, але це навчання стало важливим етапом життя, хобі, можливістю проявляти свої таланти. Проте і керівництво школи, і викладачі наголошують на тому, що половина учнів повертаються у 5-й клас, щоб зробити акцент на підготовці до вступу у навчальні заклади відповідно мистецького напрямку. Це гарна можливість розвивати себе далі, радитися з викладачами і щось ще пізнавати та творити, адже діти вже отримали свідоцтва і вони вже звільнені від уроків, екзаменів тощо, а просто можуть приділити час для того, аби удосконалити вміння. Це, в свою чергу, вплине на майбутній вступ до інститутів, університетів чи коледжів і дозволить пов’язати своє життя з мистецтвом, реалізуватися як художник, скульптор чи дизайнер.

vipusk khudshk1

vipusk khudshk2

vipusk khudshk3

vipusk khudshk4

vipusk khudshk5

vipusk khudshk7

vipusk khudshk8

vipusk khudshk9

 vipusk khudshk10

vipusk khudshk12

vipusk khudshk14

vipusk khudshk15

vipusk khudshk16

vipusk khudshk17

vipusk khudshk18

vipusk khudshk19

vipusk khudshk20

vipusk khudshk21

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.