Понеділок, 5 Грудня

У Бердичеві ліквідували районну бібліотеку

Сталось це ще не минулій сесії Бердичівської районної ради. Старий склад депутатів прийняв рішення про ліквідацію комунального підприємства «Бердичівська районна бібліотека».

 


Сьогодні, під час інтерв’ю, колишній голова районної ради теж торкнувся цієї теми. Він сказав, що в бібліотеці працює всього двоє людей. Книжковий фонд бібліотеки планують передати порівну чотирьом ОТГ, а вивільнену будівлю у центрі Бердичева продати на аукціоні. Але продавати її вже буде не районна рада, а чотири ради ОТГ за своїм спільним рішенням.

 


Щоб дізнатись, як поставились до цієї звістки працівники бібліотеки, довелось завітати до них на другий поверх старовинної будівлі за адресою вул. Садова, 3. І виявилось, що в бібліотеці працює не два співробітника, а набагато більше, просто інші працівниці вже пенсійного віку, мабуть тому в розрахунок керманичами району і не беруться.


Взагалі то, бібліотекарі, як відомо, найвихованіші і найкультурніші люди у світі, але з розмови з ними стало зрозуміло, що культурних слів про районне керівництво та його дії у них вже не залишилось.


Вони приречено виконують останні накази цього керівництва, збирають з полиць книги та сортують їх для передачі в сільські бібліотеки об’єднаних громад. Вони добре знають, що там черг за цими книжками не було й не буде, але зробити по-іншому вони не можуть.


Чимало книжок при цьому поїдуть не за адресою сільських бібліотек, а попадуть під прес і перетворяться на макулатуру, але продати їх бібліотекарі не можуть, не положено. З кожної такої книжки виривається сторінка з печаткою, потім відривається обкладинка (бо з обкладинками книги навіть на макулатуру не хочуть приймати), і лише потім книжкові блоки пакуються у пачки, за якими приїздить авто приймальників. Гроші за цю макулатуру ідуть кудись у відділ культури, і що з ними роблять бібліотекарі не знають.


Я запропонував купити ці книжки, замість того, щоб рвати і здавати їх, за ціною більшою, ніж дають за макулатуру та навіть купити непотрібні книжкові шафи, але всесильні інструкції їм цього не дозволяють.


Звичайно, шкода, що бібліотека, яка тут пропрацювала з 1946 року так безславно завершує своє життя. Якби її разом з будівлею передали місту, думаю, тут теж можна було б влаштувати щось таке, як це зробили у міській бібліотеці. Можливо, це була б картинна галерея, можливо - антикварний клуб або ще щось. А так – аукціон, і до побачення...

biblio1

biblio2

biblio3

biblio4

biblio5

biblio6

biblio7

biblio8

biblio9

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.