Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2010

П'ятниця, 1 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

До Дня Соборності України

22 січ. 2021 Павло Скавронський, директор Музею історії міста Бердичева

В Музеї історії міста Бердичева скомпоновано тимчасову тематичну експозицію до Дня Соборності України (Дня Злуки), який щороку відзначається в незалежній Україні 22 січня, починаючи з 1999 р. Адже в цей день, сто три роки тому, у 2018 р. у Києві на Софійській площі було проголошено ІV Універсал Української Центральної Ради, а через рік, 22 січня 1919 р. Директорія у Києві на тій же Софійській площі проголосила про Злуку усіх українських земель в єдину державу, в тому числі про з’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Було сповіщено про утворення вільної народної республіки, її відокремлення від соціалістичної Росії. Проголосивши свою незалежність, Українська Народна Республіка прорвалася на міжнародну арену, здобула європейське визнання.

В експозиції представлено статті з газет завідувача кафедрою історії України Житомирського державного університету ім. І. Франка Миколи Кордона «Велике завоювання українського народу» («Житомирщина» від 22 січня 2008 р.), Світлани Маковицької «Інстинкт соборності» («Україна молода» від 21 січня 2009 р.), міністра юстиції України Миколи Оніщука «Акт злуки: уроки минулого і завдання сьогодення» та журналіста Олександра Вертіля «Подивись — і відчуй» («Урядовий кур’єр» від 22 січня 2009 р.), журналіста Анатолія Кондратюка «Соборність на віки!» («Земля Бердичівська» від 25 січня 2008 р.), Марії Остерської «До і після соборності» («Україна молода» від 22 січня 2008 р.), методиста інформаційного відділу Севастопольського УКІЦ «Україно, соборна державо, сонценосна колиска моя» («Культура і життя» від 6 лютого 2008 р.). Ознайомившись з текстами представлених статей, відвідувачі музею усвідомлять важливість подій більш ніж столітньої давності для нинішнього статусу нашої незалежної держави. Адже ці події досить довго замовчувались, або взагалі спотворювались в шкільних та вузівських підручниках з історії в радянській союзній державі.

В центрі експозиції — географічна карта соборної Української Народної Республіки періоду початку двадцятих років ХХ ст. в складі таких історико-географічних територій: Криму, Ставропілля, Кубані, Слобожанщини, Сіверщини, Стародубщини, Гомельщини, Берестейщини, Підляшшя, Холмщини, Надсяння, Лемківщини, Закарпаття, Буковини та Чорноморщини.

Важливою складовою частиною створеної експозиції є фотокопія «Ухвали Української Національної Ради про злуку Західно-Української Народної Республіки і Української Народної Республіки. 3 січня 1919 р.» опублікованої у виданні «ВІСТНИК державних законів і розпорядків Західної Области Української Народної Республіки. 1 випуск. Виданий 30 січня 1919».

На жаль, рішенням Кабінету Міністрів України, нині встановлено жорсткий карантин і музей зовсім не приймає відвідувачів. Але 24 січня жорсткий карантин закінчується і з вівторка, з 26 січня Музей історії міста Бердичева запрошує відвідувачів оглянути створену тимчасову експозицію та усі інші зали музею.
sobornist1


sobornist2


sobornist3

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.