Вівторок, 30 Трв

Мури Бердичівського кляштору знову почали реставрувати

Цього разу оновлення очікує північна частина мурів, що виходить на вулицю Соборну. З потеплінням тут розпочала реставраційні роботи бригада будівельників.

 


Як розповів один з них, працюють вони безкоштовно, за рахунок своїх відпусток і вихідних, адже є прихожанами римо-католицької парафії та прагнуть своїми силами зберегти красу архітектурної споруди, яку будували їхні духовні нащадки.

 


Позаминулого року в цій частині мурів стався обвал частини стіни, і тоді вона була відновлена, а тепер тут відбувається остаточне оздоблення. А ось інша частина стіни реконструювалась набагато раніше, і вже зараз потребує оновлення та реставрації. Шви між камінням розшиваються і заново укріплюються, цегла миється, шліфується, а за необхідності буде замінюватись.


Про те, чи буде реставруватись інша частина стіни, що знаходиться в гіршому технічному стані, але не дотична до території, яку місто передало релігійній громаді, будівельники нічого не знають. Кажуть, що рішення про її ремонт ще не прийнято. Мовляв, якби громаді передали б й інші приміщення на території комплексу, тоді б, напевно, ремонт пришвидшився.


За інформацією на рекламному банері, реставрувати мури бердичівської історичної споруди допомагали Орден босих кармелітів та польський уряд. Чи будуть допомагати й надалі, поки що невідомо.

mur2

mur3

mur4

mur5

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар травень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.