Роздрукувати цю сторінку

Мури Бердичівського кляштору знову почали реставрувати

Цього разу оновлення очікує північна частина мурів, що виходить на вулицю Соборну. З потеплінням тут розпочала реставраційні роботи бригада будівельників.

 


Як розповів один з них, працюють вони безкоштовно, за рахунок своїх відпусток і вихідних, адже є прихожанами римо-католицької парафії та прагнуть своїми силами зберегти красу архітектурної споруди, яку будували їхні духовні нащадки.

 


Позаминулого року в цій частині мурів стався обвал частини стіни, і тоді вона була відновлена, а тепер тут відбувається остаточне оздоблення. А ось інша частина стіни реконструювалась набагато раніше, і вже зараз потребує оновлення та реставрації. Шви між камінням розшиваються і заново укріплюються, цегла миється, шліфується, а за необхідності буде замінюватись.


Про те, чи буде реставруватись інша частина стіни, що знаходиться в гіршому технічному стані, але не дотична до території, яку місто передало релігійній громаді, будівельники нічого не знають. Кажуть, що рішення про її ремонт ще не прийнято. Мовляв, якби громаді передали б й інші приміщення на території комплексу, тоді б, напевно, ремонт пришвидшився.


За інформацією на рекламному банері, реставрувати мури бердичівської історичної споруди допомагали Орден босих кармелітів та польський уряд. Чи будуть допомагати й надалі, поки що невідомо.

mur2

mur3

mur4

mur5

 

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Останнє від Олександр Доманський