Субота, 25 Березня

Бердичівським чорнобильцям дякували за подвиг керівники міста, району і ОТГ. Фото

Особлива дата, яка навіть через роки не втрачає трагічності та не стирається із пам’яті, зібрала сьогодні бердичівлян біля пам’ятника по вулиці Вінницькій. До місця, що символізує події квітня 1986 року, не дає забути про участь у них жителів нашого міста і їхній жертовний внесок заради життя мільйонів, прийшли самі учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, представники міської влади, заступники і депутатський корпус не лише Бердичева, а й районної ради, обласної ради та об’єднаних територіальних громад Бердичівщини. Прийшли, аби вклонитися подвигу ліквідаторів, котрі ціною власного життя і здоров’я, мужністю та самовідданістю рятували людство.

Цьогоріч минає 35 років з того дня, який назавжди змінив історію Чорнобильської атомної електростанції і сколихнув увесь світ, змінив ставлення до використання мирного атому, а головне – долі сотень тисяч людей. Вибухи на 4-му реакторі під час експерименту викинули в атмосферу радіоактивний пил, котрий вітром рознесло повсюди, а сумарна кількість радіоактивних елементів є еквівалентною вибухові одразу 100 атомних бомб у місті Хіросіма.


Чорнобильський атом вразив не лише Україну – всього 30 країн світу піддалися радіаційному забрудненню, 8,5 мільйонів людей постраждали, більше 100 тисяч людей померли. В Україні ж від аварії постраждали майже 5 мільйонів громадян, радіоактивного забруднення зазнали майже 5000 населених пунктів у 12-ти областях нашої держави. Житомирщина постраждала найбільше. Зупинити активне виверження радіоактивних речовин із зруйнованого Чорнобильського реактора вдалося лише у кінці травня 1986 року шляхом мобілізації значних ресурсів та ціною масового опромінення сотень тисяч людей. Наприкінці 1986-го реактор накрили спеціальним саркофагом, щоб запобігти розповсюдженню радіоактивних часток. Його будували добровольці та солдати, котрих пізніше назвуть «ліквідаторами» і це по суті була перша важлива перемога над зловісним атомом. Сьогодні ж над місцем найбільшої в історії ядерної катастрофи височіє найбільша у світі конструкція – безпечний конфайнмент, яким накрили 4-й енергоблок у 2016 році і який має захищати уламки реактора і об’єкт накриття протягом одного століття.


Чорнобильська трагедія досі озивається пекучим болем у багатьох родинах і не оминула вона Бердичів, адже більше 1000 жителів нашого міста творили героїчний подвиг на території Чорнобильської зони. Для них Чорнобиль став не історією, а частиною життя. Пожежні, військові, інженери, медики – усі ризикували життям і здоров’ям, стали на захист земної кулі від радіаційного прокляття. Шану, уклін та подяку за це учасникам ліквідації аварії висловили присутні на мітингу-реквіємі та вручили квіти. Уривки з реальних історій реальних учасників тих подій звучали на заході, як і сумна статистика тих, кого вже немає в живих, адже наслідки тієї боротьби не минули безслідно.


Задля відзначення подвигу бердичівлян-учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та з нагоди 35-ї річниці від дня катастрофи міський голова Сергій Орлюк нагородив грамотою Верховної Ради України за заслуги перед українським народом та грамотою Житомирської ОДА завідувача навчально-виховного центру Державної служби з надзвичайних ситуацій, ліквідатора Івана Осіпчука. За проявлені мужність, самовідданність і високий професіоналізм під час ліквідації згубних наслідків аварії, активну громадянську позицію грамотою ОДА нагородили й інших бердичівських чорнобильців. До слів подяки та церемонії нагородження приєдналися депутат обласної ради Алла Мусевич, заступник голови Бердичівської районної ради Володимир Діхтяр, голова Гришковецької громади Ірена Лісова, депутат Бердичівської районної ради, голова партії «Сила і Честь» Володимир Білик, бердичівський підприємець, ініціатор і спонсор зведення пам’ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС Олександр Нехворовський.


У пам’ять про 35-ті роковини Чорнобильської трагедії біля пам’ятника та біля пам’ятної стели «Вони врятували світ» у рамках акції «Квіти пам’яті» було висаджено по 35 кущів троянд, які служитимуть живим нагадуванням про тих, хто зупинив катастрофу цінною свого життя. А спеціалізований автомобіль Бердичівського міськрайонного відділу Управління ДСНС України в Житомирській області протяжними сурмами нагадав про незгасаючий біль чорнобильської біди, прямуючи сьогодні вулицями міста.

Chornobyl1

Chornobyl2

Chornobyl3

Chornobyl4

Chornobyl5

Chornobyl6

Chornobyl7

Chornobyl8

Chornobyl9

Chornobyl10

Chornobyl11

Chornobyl12

Chornobyl13

Chornobyl14

Chornobyl15

Chornobyl16

Chornobyl17

Chornobyl18

Chornobyl19

Chornobyl20

Chornobyl21

Chornobyl22

Chornobyl23

Chornobyl24

Chornobyl25

Chornobyl26

Chornobyl27

Chornobyl28

Chornobyl29

Chornobyl30

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.