Вівторок, 16 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Бердичівський колекціонер пропонує новому керівництву міста співпрацю

Днями мені зовсім випадково вдалось дізнатись про бердичівлянина, в оселі якого створено справжнісінький музей старовинної техніки.

 


Всі сусіди на вулиці та колеги-колекціонери як в реалі, так і в інтернеті знають його за псевдонімом Чапай. Так він представився і журналісту.

 


Потяг до колекціонування виник в нього ще в дитячі роки, коли всі діти полюбляють щось збирати: фантики від цукерок, ляльки чи машинки. Але в більшості з віком це проходить, а в героя нашої розповіді – залишилось на все життя.


Свого часу в нього була чи не найбільша в Україні, а може й в Радянському Союзі колекція моделей легкових автомобілів в масштабі 1:43 (в тому числі і закордонного виробництва) та різноманітних збірних пластмасових моделей інших транспортних засобів від танків до луноходу, але, на жаль, та колекція згоріла в пожежі.


Проте сьогодні в його колекції є дуже багато старовинних радіоприймачів, телевізорів, магнітофонів та інших приладів, деяким з них могли б позаздрити багато технічних музеїв Європи. Я свого часу з дітьми і сам об’їздив багато таких музеїв, тому можу це з впевненістю стверджувати.


Та не тільки колекцією техніки зацікавила мене ця бердичівська садиба, адже тут зі скляних пляшок змуровано кімнату відпочинку в бані так, що промені сонця створюють справжню картину. І майже все це, до речі, пляшки з під нашого рідного бердичівського пива.


А тепер щодо пропозиції. Колекціонер стверджує, що він особисто та багато його друзів-колег залюбки б виставляли свої колекції для показу всім бажаючим, якби в місті було щось на кшталт виставкового залу чи галереї. І якщо у відділі культури чи міськвиконкомі когось така пропозиція зацікавить, в місті може з’явитись ще один «туристичний магніт», про які останнім часом так люблять говорити депутати та посадовці.

muzey1

muzey2

muzey3

muzey4

muzey5

muzey6

muzey7

 

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.