Як жити без нервів, ментально зміцнитися та знайти свій ікіґай: Публічна бібліотека з філіями Бердичівської МТГ запустила новий проєкт — РІО Бердичів

Понеділок, 2 Серпня

Як жити без нервів, ментально зміцнитися та знайти свій ікіґай: Публічна бібліотека з філіями Бердичівської МТГ запустила новий проєкт

18 черв. 2021 Вікторія Кучерява

Ви ще не у Viber-групі «Ментальне здоров’я»? Варто долучитися, щоб у зручний спосіб отримувати цікаву інформацію про те, як Публічною бібліотекою Бердичівської міської територіальної громади за сприяння ГО «Культурний Діалог» при фінансовій підтримці програми «Активні громадяни» Британської Ради в Україні реалізується проєкт «Без нервів...». Під час щотижневих «п’ятничників» учасники ведуть розмови про важливість ментального здоров’я, діляться думками і творчими знахідками. На одному з занять дізнавалися про сенс життя по-японськи.

Японські мелодії, символічний куточок з ієрогліфами, гарними кімоно, гілочками сакури та зображенням міфологічного дракона… Вогники гірлянд, ікебани, східні статуетки і віяла… Всі ці атрибути створювали особливу атмосферу – спокою, гармонії та умиротворення. У минулому році, розповіла директор Публічної бібліотеки з філіями Бердичівської міської ТГ Тетяна Кущук, коли почалася пандемія COVID-19, виникла ідея створити проєкт «Без нервів…»: «Люди почувалися невпевнено, перебуваючи в якомусь заціпенінні, нерідко впадали в паніку, боячись захворіти. Через SWOT-аналіз ми побачили, що багатьом не вистачає впевненості у завтрашньому дні. Вирішили рухатися у визначеному напрямку та розробили проєкт щодо покращення ментального здоров’я, який охоплює інтерактивні заняття, тренування з шейпінгу, стретчингу та йоги, роботу з практичним психологом. Проводимо заняття, використовуючи методику фрірайтингу, котра допоможе подолати стреси, знищити своє емоційне вигорання і знайти рівновагу в житті…».


Є щось схоже між Україною та Японією з точки зору культурного аспекту, є певні сполучні ниточки, розпочала зустріч з учасниками заняття Тетяна Кущук, куратор проєкту «Без нервів…». Дійсно, взяти хоча б квітучі символи двох країн. Сакура і калина – це перше, що об’єднує культурного українця та японця! Дерево, шановане в країні Сонця, що сходить, – символ перемоги і життєвої сили. Калина – одвічний символ об’єднання поколінь сьогодення, минулого й майбутнього. Українці та японці ментально схожі, адже мають спільні демократичні цінності. На черговому занятті відвідувачі Публічної бібліотеки вели розмову про те, як знайти свій ікіґай – той сенс, заради якого хочеться прокидатися зранку. Для когось – це сім’я, для когось – робота або хобі чи, можливо, щоденна пробіжка. Обмінювалися японськими висловами, грали в бінго і розкривали деякі секрети довгого, щасливого і здорового життя ніхондзін. Ікіґай – японська філософія, яка допомагає щодня знаходити задоволення в усіх справах і радіти простим речам, пояснила куратор проєкту Тетяна Кущук: «Як знайти свій ікіґай? Треба думати про власні досягнення і саморозвиватись.

А ікіґай може змінюватися з віком, адже людина зростає як особистість і отримує новий досвід, тому й цінності також змінюються. Завдяки ікіґай людина вчиться наводити лад у думках, помічати красу навколишнього світу і знаходити гармонію та душевний спокій. І почати потрібно з чогось простого, доступного, а потім відчути переваги…». Ікіґай бердичівлянки Валентини Сливоцької – подорожі, реальні та уявні. Жінка цитувала рядки поетеси Ольги Криштопи і ділилася роздумами: «Люди, які часто дякують, – щасливі…» Олена Підвисоцька читала хокку Мацуо Басьо, Наталія Собчик – мудрий вірш Натальї Дроздової, Тетяна Булгакова міркувала про вміння знаходити радість у дрібницях та цінувати близьких і навколишній світ. Наталія Мариняк здивувала експромтом:


П’ятниця. Вечір.
Бердичів.
Бібліотека нас кличе.
Радість душі. Спілкування.
Мудрість. Краса.
Чаювання.
В центрі стола – ікебана.
І я у себе – кохана.
Де ти, мій ікіґай?
Любий, мене не чекай!
Менеджери проєкту Валентина Бойко, Жанна Вавілова, Інна Куліш та Світлана Харламова внесли в заняття родзинки і допомогли зробити зустріч атмосферною. Важливий посил цієї години спілкування, напевно, в тому, що варто бачити позитивні речі в кожному моменті життя. А свої враження про відчуте учасники висловлювали наприкінці заняття та у Viber-групі: «корисно і пізнавально», «заряд позитиву та бодрості», «кожна емоція має свою частоту», «був незвичайний вечір», «класна команда однодумців!».


У групі зацікавлених бердичівлян об’єдналися понад 40 учасників проєкту. Вони ведуть щоденники, де роблять записи, візуалізують цитати і виконують домашнє завдання. У перспективі – застосування різних цікавих методик, чергові виїзди на природу, нові фотосесії, заняття арт-терапією та чимало іншого. Проєкт розрахований на два місяці, але його ідеї будуть реалізовуватися далі. Між іншим, протягом п’яти місяців у Публічній бібліотеці з філіями написано понад 20 проєктів, деякі виграли гранти, частина – розглядається…


А чи знаєте ви, що існують дихальні техніки для зняття стресів, синій колір здатний заспокоїти та прогнати негативні думки, посмішка знижує напруження, а миття посуду допомагає відволіктися? Хочете ознайомитися з іншими ефективними методиками, поспілкуватися з позитивними людьми і попити запашного чаю чи кави? Тоді вам до Публічної бібліотеки у п’ятницю о 17:00.

Ikigay 02

Ikigay 03

Ikigay 04

Ikigay 05

Ikigay 06

Ikigay 07

Ikigay 08

Ikigay 09

Ikigay 10

Ikigay 11

Ikigay 12

Ikigay 13

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.