П'ятниця, 28 Січня

У музеї відкрито виставку робіт легендарного бердичівлянина Віталія Лонського

25 черв. 2021 Власкор

Талановита людина – талановита в усьому. У цьому твердженні вкотре можна переконатись, завітавши до Музею історії міста Бердичева, де з п’ятниці відкрито виставку, присвячену легендарному бердичівлянину – Почесному громадянину Бердичева Віталію Лонському. Заслуженому тренеру СРСР та України, який за своє життя зростив цілу плеяду спортсменів, котрі прославили рідне місто на весь світ. Автору-практику, який написав не одну роботу з методики стрибків у висоту для українських і зарубіжних видань та чия книга «Что вам сказать про высоту» була визнана кращою з тематичних і навіть перевидавалась у 2016-му 400 примірниками. Митцю, неймовірні чеканки якого нині може побачити кожен бажаючий.

Віталій Лонський з 1964 року протягом майже 10 років тренував збірну Радянського Союзу зі стрибків у висоту, з 1967-го – очолив десятку кращих тренерів з легкої атлетики СРСР. Вихованці тренера – фіналісти Олімпійських ігор у Токіо, Мехіко, Мюнхені, переможці всесвітньої універсіади серед студентів. Після закінчення спортивної кар’єри вони знайшли свій шлях у житті, ставши майстрами спорту міжнародного класу, чемпіонами, відомими тренерами та особистостями, котрих знають і в Україні, і за її межами.

За ініціативи Віталія Лонського у Бердичеві було організовано щорічні змагання зі стрибків у висоту, що у 1994 році отримали статус міжнародних, а після його смерті 20 квітня 2004 року стали щорічним «Меморіалом ім. В. Лонського». Цього року у День міста пройдуть уже ХХVІI Міжнародні змагання зі стрибків у висоту «ХVIІ Меморіал В.О. Лонського». Також свого часу було відроджено бульвар на честь видатного тренера і відкрито дитячо-юнацьку спортивну школу, що носить його ім’я.

Нині ж у виставковій залі музею представлено і творчі роботи легендарного бердичівлянина. Споглядаючи на неймовірні чеканки, на кожен їх елемент, детально вибитий автором, на майстерні лінії та оздоблення, виникає єдине питання – питання часу. Як вдавалося Віталію Лонському, кожен день якого був насичений тренуваннями та підготовкою спортсменів, котрий регулярно працював над написанням тематичних нарисів, здатних теоретично допомогти майбутнім і діючим легкоатлетам, знаходити час на декоративно-прикладне мистецтво? На створення таких надзвичайних рельєфних картин та попередню художню обробку металу для них, на творче виявлення себе, на прекрасне.

Тут в експозиції і щити, прикрашені орнаментом, і колісниці, і роботи на мисливську тематику, і маски, і загадкові жіночі постаті... Кожен може знайти щось для себе, ту особливу роботу, якою б хотів довершити інтер’єр свого дому. До слова, багато чеканок, створених Віталієм Лонським, сьогодні прикрашають домашні колекції його сім’ї та учнів, котрих він тренував та яким час від часу презентував свої мистецькі чеканки. Щоб відкрити для себе Віталія Лонського, як митця, майстра чеканки та загалом поринути у світ краси та сили цієї виняткової особистості – завітайте до Музею історії Бердичева у ці святкові дні, під час яких місто відзначатиме День Конституції України, День міста Бердичева, День молоді, XХІ Дні польської культури.

Зерно, яке було посіяне в учнях Віталія Лонського, а нині – в учнях його учнів, прославляє місто Бердичів. Ця надзвичайна людина показала, що необов’язково їхати за кордон, у великі міста, а можна бути патріотом і великою людиною в своєму місті. І хоча відомого тренера немає в живих, він водночас серед нас, бо його справа живе і продовжується послідовниками. Вони багато чому навчилися в цього чоловіка і увібрали надзвичайно важливі та добрі речі для життя: як будувати людські відносини, як робити справу і яким патріотом потрібно бути.

chekanka1

chekanka2

chekanka3

chekanka4

chekanka5

chekanka6

chekanka7

chekanka8

chekanka9

 

Відео

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.