83-річний бердичівський художник відкрив свою персональну виставку — РІО Бердичів

Понеділок, 2 Серпня

83-річний бердичівський художник відкрив свою персональну виставку

У середу, 7 липня, у приміщенні Музею історії Бердичева (окремої картинної галереї в нашому місті поки що немає) відкрилась персональна виставка Юрія Михайловича Кисельова.

 


У затишній залі цього дня відвідувачів зустрічала класична музика у виконання тріо юних скрипальок під керівництвом свого педагога з музичної школи, яка відразу налаштовувала на мистецьку атмосферу. На відкриття виставки прийшли друзі художника, його колеги з творчої спілки бердичівських художників «Вернісаж», представники відділу культури та журналісти.

 


Директор музею історії Павло Скавронський представив присутнім Юрія Кисельова коротким біографічним нарисом та презентував перегляд кінофільму про художника, відзнятий за сприяння міської публічної бібліотеки.


Народився Юрій Кисельов 26 червня 1938 року в м. Омськ, де після закінчення школи навчався в професійному училищі та працював на машинобудівному заводі. У 1958 році був призваний на службу до Радянської Армії, і згодом став курсантом військового училища. З 1962 і до 1984 проходив службу в різних військових частинах СРСР і закінчив її в Бердичеві, де й залишився.


У 1984-1985 роках працював відповідальним секретарем Бердичівського районного товариства по охороні пам’ятників історії і культури, в 1985-1988 роках - референтом Бердичівської міської організації товариства «Знання», в 1988-1990 роках – лектором Бердичівського міського комітету КПРС.
Але, починаючи з шкільних років, будь-де і будь-коли Юрій Михайлович малював, ліпив, чеканив, тобто займався художньою творчістю у всіх її іпостасях. Він розповів присутнім, що помах маминої руки, яка за три рухи намалювала на папері контури гуски, зачарував його дитячу уяву, і відтоді він не розлучається ні з олівцем, ні з пензлем.


В дитинстві, разом з друзями, змагались, хто краще щось намалює, в армії численні стінгазети та бойові листки ставали в його виконанні витворами мистецтва, але живописні роботи у своє задоволення радували його найбільше.


Переїзди по гарнізонам, численні відрядження по країні дозволяли Юрію Михайловичу відвідати найкращі картинні галереї, побачити роботи геніїв живопису та скульптури, а пристрасть до якісної мистецької літератури та каталогів допомогла зібрати величезну бібліотеку з репродукціями світових шедеврів (до речі, частину цієї колекції він подарував бердичівській міській бібліотеці).


У своєму виступі художник менше розповідав про себе, а більше про своїх друзів та колег, які йому допомагають і в творчості, і в житті. Свою персональну виставку Юрій Кисельов присвятив своїй дружині, яка зараз, на жаль, хворіє.


Начальник міського відділу культури Валентина Кузьменко вручила художнику подяку від міського голови, а директор музею наголосив, що близько 40 картин Юрій Михайлович подарував музею, і ними будуть насолоджуватись і наступні покоління бердичівлян.


Після урочистої частини всі присутні могли насолоджуватись картинами, а я подумав, що такі пейзажі, напевно, в Україні залишились лише на полотнах художників, адже в натурі рідко коли погляд не побачить сміття чи інших проявів людського нехлюйства навіть у найчарівніших куточках нашої Батьківщини.

Kiselyov1

Kiselyov2

Kiselyov3

Kiselyov4

Kiselyov5

Kiselyov6

Kiselyov7

Kiselyov8

Kiselyov9

Kiselyov10

Kiselyov11

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.