Бердичівські дітлахи навчалися секретам гончарства — РІО Бердичів

Субота, 25 Вересня

  • vistavka800

Бердичівські дітлахи навчалися секретам гончарства

Такого у Бердичеві ще не було і вперше поринути у світ гончарства, побачити на власні очі, як створюються глиняні статуетки, як з-під вмілих рук з’являється посуд чи предмет інтер’єру, спробувати себе у ролі гончаря, змогли маленькі бердичівляни в четвер у Публічній бібліотеці з філіями Бердичівської міської ТГ. А наприкінці робочого дня естафету перейняли і дорослі, котрі також уперше мали працювати з глиною у такий мистецькій спосіб.

Стало можливим це завдяки проведеному майстер-класу під назвою «Секрети гончарства» від майстра народного мистецтва, гончаря Михайла Діденка. Причому приїхав до нашого міста він не один, а з дружиною, яка в усьому підтримує чоловіка, допомагає і долучається до його витворів мистецтва, а також з маленьким синочком, який з цікавістю спостерігав за тим, що відбувається навколо та щось по-своєму «лепетав».


Поки майстер робив останні приготування, розставляв на столику свої вироби, дітвора вже з нетерпінням чекала початку майстер-класу і того, що ж вони робитимуть. Сівши за столами в одне спільне коло, кожен отримав кусочок глини, з якої, вмикаючи всю свою фантазію, виліплювали звірят, чашечки, тарілочки та багато іншого. Все це супроводжувалося розповіддю Михайла Діденка про процес ліплення, про те, що такі глиняні статуетки і зроблений глиняний посуд також обпалюють у спеціальній печі під високою температурою.


Маленькі бердичівляни із задоволенням слухали, а коли митець показав, як за допомогою гончарного круга, води та глини з’являється маленька сувенірна вазочка, та запропонував дітям спробувати себе у цьому ремеслі, біля нього вишикувалася черга. Один за одним кожен виготовляв собі на пам’ять сувенір, і найприємніше те, що зроблений він своїми руками.


Тим часом керівник Публічної бібліотеки з філіями Тетяна Кущук трішки розповіла про те, як з’явився задум організувати такий майстер-клас і яким чином вони познайомилися з Михайлом Діденком та його родиною. Наша бібліотека має гарні дружні зв’язки з багатьма громадами всієї України, що стали результатом спільних навчань в Академії культурного лідера. Вже двічі Барська громада пише грант на розвиток барської кераміки, яка є унікальною, долучили гончарів з Вінницької області і одного разу поцікавилися у наших бібліотекарів, чи не має Бердичівщина часом зразків барської кераміки, наприклад, в музеї. Коли ж працівники бібліотеки запитали у директора Музею історії про це, то Павло Скавронський зазначив, що у них такий глечик.


Минулого року з Барської громади гості приїздили до нашого музею, а вони, до речі, збирали інформацію по всій Україні і знаходили всюди залишки цієї кераміки, якої є напрочуд мало. Ось ці гончари, а їх десь приблизно 5 родин, враховуючи родину Діденків, захопилися тим, що з нуля почали відроджувати цю кераміку, дивлячись на стародавні малюнки, видавали книжечки. У Вінниці та в місті Бар завдяки виграному гранту було створено навчальну групу майстер-класів для дітей, котрі хочуть навчатися гончарству, там і працює Михайло Діденко.


Минулого тижня майстри приїхали до Бердичева, аби подякувати за допомогу у розвитку цього мистецтва, подарували книжечку, працівник музею провела їм екскурсію містом і у ході розмови прозвучала думка про те, що в Бердичеві є можливість також започаткувати щось подібне. Коли ж наші бібліотекарі почали дізнаватися, виявилося, що бердичівської кераміки взагалі немає ніде, навіть по всій Україні. Тому, як варіант, розглянули можливість зайнятися пошуковою експедицією спільно з музеєм і шукати зразки нашої кераміки десь по селах.


А взагалі, як зазначила Тетяна Кущук, у планах є організувати у Бердичеві фестиваль гончарства. І для того, аби спробувати, як це «зайде» людям, адже в нашому місті ніколи ще такого не відбувалося, було запропоновано Михайлу Діденку провести такий майстер-клас для дорослих і для дітей. Оскільки в четвер у Музеї історії проходив вечір пам’яті майстра народної творчості Сергія Танадайчука, роботами якого родина Діденків дуже зацікавилася, вони й завітали до Бердичева і заразом організували такий захід, який, без перебільшення, сподобався учасникам.

goncharstvo1

goncharstvo2

goncharstvo3

goncharstvo4

goncharstvo5

goncharstvo6

goncharstvo7

goncharstvo8

goncharstvo9

goncharstvo10

goncharstvo11

goncharstvo12

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.