Роздрукувати цю сторінку

Бердичівські музична і художня школи піднімають ціни на навчання

Окрім підвищення вартості проїзду у міських маршрутках, подорожчання ціни на харчування у школах та дитячих садочках, на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради говорили і про зростання вартості навчання у музичній та художній школах.

З відповідним проектом рішення «Про затвердження «Положення про порядок оплати та надання пільг з оплати та навчання у мистецьких школах Бердичівської міської територіальної громади: Бердичівській музичній школі, Бердичівській художній школі» виступила начальник відділу культури Валентина Кузьменко.


Перш ніж озвучити цей проект рішення, було зазначено, що останній раз плату за навчання дітей в мистецьких школах розглядали на засіданні виконавчого комітету у липні 2018 року. Питання про подорожчання вартості піднімали неодноразово, проте, враховуючи карантинні обмеження і дистанційне навчання, а також розуміючи батьків, його не розглядали.


Наразі навчання у музичній школі становить від 120 гривень до 180 гривень, а в художній школі – 150 гривень. Як зазначила Валентина Кузьменко, всі розуміють, що це іноді навіть менше, ніж плата за індивідуальний урок. Тому і було підготовлено проект рішення, розміщено його на сайт, під час попередніх розмов з батьками в школах ніяких протиріч не виникало.


На засіданні виконавчого комітету затвердили вищевказане Положення і розміри щомісячної плати за навчання у мистецьких школах. Відповідно до законодавства України право на безоплатне навчання мають:


- діти з багатодітних сімей;

- діти з малозабезпечених сімей;

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

- діти з інвалідністю;

- діти-сироти;

- діти, позбавлені батьківського піклування.


Крім того, у Положенні зазначено, що відповідно до рішення виконавчого комітету на 100% від плати звільняються діти загиблих учасників АТО/ООС і на 50% діти, батьки яких мають статус учасника бойових дій. Для прикладу, з 450 учнів музичної школи 142 учні навчаються безоплатно, 24 учні – за плату у 50%.


Для музичної школи були запропоновані наступні ціни:


Вокал, синтезатор – 300 грн.

Фортепіано, гітара – 250 грн.

Акордеон, скрипка, альт, віолончель – 220 грн.

Домра, баян, бандура – 180 грн.


За навчання у Бердичівській художній школі потрібно буде платити по 250 грн. щомісяця. Відділ культури попередньо моніторив ціни на навчання у сусідніх містах. Члени виконкому одноголосно підтримали даний проект рішення, а міський голова Сергій Орлюк додав, що такі суми на місяць не є великими у порівнянні, наприклад, за навчання у приватних художників чи музикантів за один урок.

Також читайте: Харчування у школах та дитячих садочках Бердичева подорожчає

hud muz1

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук