Маршрути, стенди та інформаційний центр - Бердичів підвищує туристичний потенціал. Фото — РІО Бердичів

Середа, 20 Жовтня

Маршрути, стенди та інформаційний центр - Бердичів підвищує туристичний потенціал. Фото

Звання міста, що має туристичний потенціал, Бердичів отримав ще пару років тому, коли був у списку претендентів на перемогу у проектів «7 чудес України». До нашого міста щороку приїжджають туристи з інших міст і навіть країн і, звісно ж, прогулюються вуличками та споглядають пам’ятки архітектури, визначні місця, історичні та культурні надбання.

Рік тому у Публічній бібліотеці з філіями було створено інформаційно-туристичний центр, але більш глобально, у співпраці, причому не лише один з одним, а й з підприємцями, рестораторами, готельєрами тощо було створено у приміщенні міськвиконкому ще один туристично-інформаційний центр. Створений він під егідою виконавчого комітету та відділу культури, з прагненням залучити громадськість, підприємства та заклади міста. Урочисте його відкриття відбулося перед входом до міської ради у понеділок зранку і символічно припало на Всесвітній день туризму та День туризму в Україні.


Окрім кабінету, де сидітиме головний спеціаліст з туризму і працюватимуть на громадських засадах ще двоє працівників, у Бердичеві напередодні офіційного відкриття туристично-інформаційного центру біля пам’яток архітектури та культури було встановлено 15 інформаційно-туристичних стендів, створено 10 туристичних маршрутів, підготовлено сторінку в мережі Інтернет з детальною інформацією про туристичні бердичівські магніти, маршрути, заклади харчування, готелі.


Створення такого центру, як було зазначено на заході, є звичною практикою європейських міст. Тут кожен бажаючий може отримати інформацію та матеріали про туристичні принади міста і замовити цікаві екскурсії, дізнатися про актуальні події, перформанси, концерти, вистави, цікаві заходи, про заклади харчування та відпочинку – все, що дозволить туристам комфортно, цікаво та позитивно провести свій уїк-енд в Бердичеві.


Привітав зі святом і з цією визначною подією для міста усіх присутніх міський голова Сергій Орлюк, а пісню, що стала символом Бердичева, виконав автор, композитор, співак і заслужений працівник культури України Сергій Ігнатенко.


Далі всі перемістилися всередину міськвиконкому де міський голові разом з начальником відділу культури Валентиною Кузьменко урочисто перерізали стрічку на вході в туристично-інформаційний центр. В невеличкому кабінеті одразу всі зосередили погляд на карті, намальованій на стіні, на якій розміщені історичні, релігійні та культурні пам’ятки нашого міста. На стендах розташувалися книги про Бердичів, розроблені бібліотекою листівки, флаєри тощо.


Валентина Кузьменко зазначила, що ця подія покликана акумулювати зусилля Бердичева промислового, культурного, історичного для подальшого розвитку у галузі туризму. Він у місті розвивався опосередковано завдяки Музею історії, Музею єврейства, створеного нещодавно центру у Публічній бібліотеці з філіями та небайдужих бердичівлян, які приймали у себе гостей з інших міст та країн і демонстрували їм прикраси нашого міста. А нині, як доповнила начальник відділу культури, завдяки спільним зусиллям про Бердичів дізнається весь світ. І в цьому плані міська влада сподівається на допомогу підприємців, освітян, керівників промислових об’єктів, турфірм.


Все сказане доповнила і заступник міського голови з гуманітарних питань Олена Петрівська, зазначивши, що робоча група з Бердичева минулими вихідними вивчала досвід роботи такого центру у Львові. Працівники центру, а, до речі, він працює без вихідних, не проводять екскурсії. Якщо людина приїхала до нашого міста і хоче з ним познайомитися, дізнатися щось про нього, побачити щось, то приходить до туристично-інформаційного центру, щоб отримати інформацію. Працівники володіють 3-ма мовами – українською, англійською та польською, а тому зможуть таку інформацію надати. Будь-які контактні телефони місць, де можна зупинитися для проживання, де можна харчуватися, з якими екскурсоводами можна домовитися про екскурсію. Будуть зроблені для цього спеціальні буклети з готелями, кафе та ресторанами міста, вже є папка напрацювань у вигляді поки що 10 маршрутів, зроблена двома мовами. Працівник центру розповість про маршрути, про місця знаходження тих чи інших пам’яток. Поділені вона за такими розділами: «Бердичів – місто українське», «Бердичів історичний», «Бердичів культурний», «Бердичів релігійний», «Бердичів єврейський», «Бердичів промисловий», «Бердичів католицький», «Бердичів освітянський», «Бердичів – місто кохання»... Біля всіх цих туристичних магнітів встановлені стійки з QR-кодами.


Усі, як один, висловили переконання, що Бердичів завдяки історично-культурній спадщині та небайдужим сучасникам має унікальні можливості для розвитку загалом і для розвитку туризму зокрема. Від історико-пізнавального і промислового до подієвого і релігійного – бердичівляни пишаються своїм містом і хочуть розповісти про нього усьому світу, аби кожен, хто тут ще не бував, неодмінно його відвідав, відчув його дух, побачив його пам’ятки і познайомився з його жителями.

turtsentr1

turtsentr2

turtsentr3

turtsentr4

turtsentr5

turtsentr6

turtsentr7

turtsentr8

turtsentr9

turtsentr10

turtsentr11

turtsentr12

turtsentr13

turtsentr14

turtsentr15

turtsentr16

turtsentr17

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.