Про що питали міського голову бердичівські журналісти? — РІО Бердичів

Понеділок, 24 Січня

Про що питали міського голову бердичівські журналісти?

2 грудня міський голова Бердичева Сергій Орлюк зустрівся з представниками місцевих ЗМІ та відповів на їхні питання. Про відповіді на питання від нашої редакції ми вже писали, про відповіді на питання, які ставили бердичівляни в соцмережах пишемо окремо, але що ще питали журналісти у мера під час його першої прес-конференції. 

Першою встигла задати питання під час другої частини прес-конференції журналістка радіостудії «Live FM» Людмила Острожинська. І хоча зараз треба дуже обережно писати і говорити про гендерно-феміністичні особливості будь чого, але це питання видалось мені суто жіночим:

 - Ваші основні здобутки? (міського голови малось на увазі)

- В основному вони описані в офіційному звіті, оприлюдненому напередодні прес-конференції. Це наші реалізації великих проектів: проект НЕФКО по модернізації котелень, термосанація 1 школи, ремонт ЦПО, активізація ремонту басейну, заміна вікон в дитсадках. Вони стали результатом співпраці з народним депутатом та органами державної влади.

Наступним прозвучало питання представниці інтернет-порталу Юлії Шелепи щодо долі переїзду в районі «Проресу». Ми вже неодноразово писали про цю «долю», і у своїй відповіді Сергій Орлюк мало що додав. Мовляв, роботу з «Укрзалізницею» розпочали, і це позитив, але коли будуть її результати, невідомо.

Після двох наших питань про критерії для журналістів та вартість проектів реконструкції спортивних об’єктів, слово взяв найстарший учасник нашого «цеху», редактор газети «Земля Бердичівська» Володимир Кравченко.

Він розповів міському голові, що на останні зібрання в районній лікарні, на які приїздили керівники області, їх везли не по сумнозвісній ділянці дороги від повороту до поліклініки, яку в народі звуть «пральною дошкою», а через територію управління газового господарства. Але зараз цей своєрідний об’їзд перекрили, тож меру потрібно першочергово зайнятись ремонтом цієї ділянки, щоб не було соромно наступного разу зустрічати очільників області.

У відповідь Сергій Орлюк ще раз нагадав, що ця ділянка буде відремонтована в наступному році, але тільки після того, як будуть замінені водогони під нею. А потім довго розповідав про те, що «Бердичівкомунсервіс» тепер не той, що був раніше, тепер там є новий грейдер, а якби ще й каток купити, то роботи з вирівнювання вулиць були б ще більш ефективними.

Свою можливість задати хвилююче питання потім дуже ефективно використала журналістка телестудії «ВІК» Олена Лук’янюк. Адже питання про піврічну заборгованість перед працівниками комунального ЖЕКу №7 дійсно архіактуальне в нашому місті і точно підзвітне міському голові.

Сергій Орлюк причину заборгованості пояснив тим, з цього підприємства звільнилось багато людей і потрібно було розрахуватись з ними. І додав, що при ретельній перевірці там знайшли чимало «мертвих душ», які лише числились, а роботи ніякої не робили.
А друга причина такого стану – невідповідні тарифи за послуги (подекуди ще залишилась ціна в 17 копійок з квадратний метр) та велика заборгованість жителів навіть по таким тарифам. В ЖЕКу вже третій директор, але проблем там ще багато, так, лише зараз дізнались, що з 2016 року підприємство не платило ПДФО і нині май борг з цього податку у більш ніж два з половиною мільйони.

Зараз в мерії очікують зняття мораторію на перевірки і тоді будуть далі перевіряти і змінювати підприємство. В процесі невеличкої дискусії щодо цього прозвучали слова про те, що змінити директора мер може, а ось втручатись в діяльність підприємства – ні. (Чесно кажучи, це якийсь неймовірний нонсенс - авт.)

І знову питання від «Бердичів біз»: «Як мер може пом’якшити тиск на гаманці простих бердичівлян від підняття державою тарифів на комунальні послуги?»

«Ми в однаковій ситуації: що місто, що кожна сім’я, – зазначив Сергій Орлюк. – Енергозбереження – це той шлях, який може пом’якшити кризу. Комунальний водоканал вже зекономив багато від заміни обладнання, теплоенерго зараз теж буде економити, так само це потрібно робити і в сім’ях».

Ось тут якраз і підіспіло наше останнє третє питання про індивідуальне опалення та активний спротив його впровадження як минулою міською владою, так і нинішньою. Зрозуміло, що воно вилилось в широку дискусію, але зміни позиції нинішніх міських очільників поки що не видно ні на йоту.

Друге питання журналістів «ВІКу» теж було суперзлободенним – стосовно ситуації зі спортивним ліцеєм. А Олену Лук’янюк як маму ліцеїста воно хвилювало надзвичайно, адже вона знає, що нині спортсмени не мають роздягалень, не мають залів, і вся надія була саме на «Велике будівництво».

Про ситуацію ми теж детально писали, але Сергій Орлюк додав до неї кілька штрихів: «Для мене це була радість, коли дізнався, що на розвиток закладу виділили 450 мільйонів, а те, що їх збираються забрати, було цілковитою несподіванкою. А ще мені незрозуміла позиція інших депутатів облради від Бердичева...».

Після цієї відповіді зустріч перейшла у більш вільне спілкування, де відділити питання від відповідей стало важче. І в ході цього спілкування виявилось, що міський голова Бердичева Сергій Орлюк за рік своєї роботи на посаді був у відпустці всього один день!.. Журналісти визнали таку ситуацію явним недоліком...

1. Прес-конференція бердичівського мера була дещо схожа на аналогічні заходи Президента

2. Дорогу до районної лікарні ремонтувати повинна міська влада Бердичева

3. «Притулок не врятує Бердичів від бездомних собак», - міський голова

4. Бердичівлян турбує відсутність цілодобових аптек

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.