Незбагненне квіткове диво: виставка українських хусток у Музеї історії міста Бердичева — РІО Бердичів

Понеділок, 24 Січня

Незбагненне квіткове диво: виставка українських хусток у Музеї історії міста Бердичева

Сьомого грудня, у День пам'яті святої великомучениці Катерини, світ відзначає День української хустки. Трирічна традиція об’єднує жіночі покоління п’яти континентів. Неповторну атмосферу свята створила експозиція «Хустка – берегиня роду» у виставковій залі Музею історії міста Бердичева.

Різнобарвна українська хустка – і оберіг, і доля, і краса. Вона супроводжує людину впродовж усього життя. З давніх-давен цей символ жіночності та духовності, любові і вірності, прощання та пам’яті зберігає старовинні традиції. Хустка була незмінним атрибутом на кожному українському весіллі. Звичай «покривання молодої» означає, що дівчина стає заміжньою жінкою і господинею. 

На виставці представлені хустки з фондів Музею історії м. Бердичева. Цю сімейну реліквію передають із покоління в покоління. У кожної – своя доля, і більшість несе пам’ять про рідних: прабабусю, бабусю, маму та сестру – і  дарує тепло спогадів. Вік найдавнішої, з френзлями, починається від перших років 20-го століття. На чорному фоні променіють квіти – незгасаюча яскрава краса… Очей не відвести від червоної хустки – повоєнного часу. На ній – жовто-гарячі та небесно-сині суцвіття. Українська хустка – веселкова радість, яка увібрала всі барви життя, мамина ніжність, легка пісня і незбагненне диво – вічна та сучасна…

Це не просто аксесуар одягу, а оберіг нації, говорить науковий співробітник Музею історії міста Бердичева Наталія Захарчук: «Хустка –наша історія і невід'ємна частина української культурної спадщини. Вона увібрала в себе красу України й в усі часи є найкращим подарунком для дівчат та жінок. У давнину наші бабусі з повагою ставилися до шанованого головного убору, берегли його і вміли по-особливому пов’язувати. За хусткою визначали, чи заміжні жінкі. Молоді зазвичай носили світлі, яскраві хустки, старші – більш темних кольорів, а вдови – чорні. Йшлося й про достаток у родині жінки. Заможні могли дозволити собі шовкові чи вовняні хустки, а небагаті користувалися головним убором із дешевих тканин… День хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій. І приємно, що наша хустка стає всесвітнім брендом. Її використовують у своїх колекціях сучасні дизайнери одягу».

Прекрасна половина міської громади підтримала флешмоб, оголошений до Всесвітнього дня української хустки. Пані та панянки виставляли на сторінках соціальних мереж світлини з невід’ємним атрибутом національного вбрання, вишуканість і краса якого створюють особливі образи. Серед учасниць – і співробітниці Бердичівського музею.

Українська хустка зігріває душу любов’ю до рідної землі, плекає надію та вселяє світлу віру...

Вікторія Кучерява

виставка українських хусток у Музеї історії міста Бердичева

виставка українських хусток у Музеї історії міста Бердичева

виставка українських хусток у Музеї історії міста Бердичева

виставка українських хусток у Музеї історії міста Бердичева

виставка українських хусток у Музеї історії міста Бердичева

виставка українських хусток у Музеї історії міста Бердичева

Відео

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.