Вівторок, 24 Трв

Бердичівщину, свою малу Батьківщину, відвідав відомий український військовик, письменник Іван Олійник

На початку січня на Бердичівщині, своїй малій Батьківщині, побувала легендарна людина – генерал-полковник Іван Іванович Олійник, який присвятив своє життя службі у ракетних військах стратегічного призначення, багато років обіймав командно-штабні посади і завершив службу, будучи заступником Міністра оборони України з питань озброєння.

Oliynik 0Іван Олійник народився 14-го лютого 1937-го року у селі Скраглівці, навчався у Бердичеві, в школах № 4 та № 2. На військовій службі у Збройних силах СРСР – із  1956-го року. Закінчив Вище військово-морське училище інженерів зброї в Ленінграді в 1960-му. Служив у ракетних військах стратегічного призначення колишнього Радянського Союзу. У 34-річному віці командував полком, у 39 років – дивізією. Керував військовим училищем, протягом шести років був начальником випробувального космодрому «Плесецьк», у 1992–1994 рр. – заступником Міністра оборони України з питань озброєння. З листопада 94-го звільнений у запас, із 1995-го року працював головним науковим помічником Генерального конструктора ОКБ «Південне» імені М. К. Янгеля. Автор книг, науково-технічних монографій і численних публікацій з історії ракетобудування та ракетних військ. Кандидат військових наук (1990), доктор технічних наук (1999), дійсний член Академії технологічних наук України. Будучи членом редакційної ради науково-популярного журналу «Всесвіт, простір, час», читав цікаві лекції на зборах однойменного науково-просвітницького клубу в Будинку вчених НАН України. Нагороджений орденом Червоного Прапора, орденами «За службу Батьківщині в Збройних Силах СРСР» 2-го і 3-го ступенів та медалями СРСР і України. Проживає у Києві.

Чим би не займався Іван Олійник, за все береться з натхненням. Його організаторські здібності чудово поєднуються з інтересом до історико-географічного краєзнавства, зі всебічним вивченням різних місцевостей, де бував за волею долі. Зібрана Іваном Івановичем особиста величезна бібліотека, яка налічує декілька тисяч томів книг, – свідчення його широкого спектра інтересів та постійного прагнення до знань. У березні 2015-го року у залі Вченої ради головного корпусу Національного авіаційного університету відбулася презентація книги письменника «Мои земные и космические орбиты». У листопаді 2018-го в КПІ ім. Ігоря Сікорського – презентація книги «В поисках истины: они опережали время».

Бердичівщину, свою малу Батьківщину, відвідав відомий український військовик, письменник Іван Олійник

 

Третього січня Іван Олійник приїхав на Бердичівщину в особистих справах разом із зятем Володимиром і зустрівся з людьми, не байдужими до історії рідного краю, – приватним підприємцем Анатолієм Кашпіруком та місцевим краєзнавцем Володимиром Сінчуком. Під час спілкування вони з вдячністю згадували свою альма-матер – Бердичівську школу № 2, в якій навчались у різний час: її педагогів, чудові традиції і досягнення вихованців у науках та спорті. До речі, Іван Олійник грав у футбол у часи молодого Анатолія Пузача – майбутнього заслуженого тренера СРСР та України. «У Бердичеві виховане ціле покоління людей, які знайшли себе у важливих сферах діяльності, – зазначив Іван Іванович. – У своїх п’яти книгах я розповідаю про різні напрямки моєї творчості. Останню написав, опрацювавши 227 першоджерел, які містять думки знаних фахівців. Вона не для легкого та швидкого читання і порушує непрості та актуальні питання, пов'язані з розробкою, випробуванням та застосуванням ядерної зброї у минулій війні…» У п’ятій книзі «Превращение чуда в ядерного монстра» зібрані спогади про видатних фізиків світу – найкращих умів свого часу – і події, пов’язані з ядерним проектом. Подані в ній висновки та узагальнення засновані на аналізі великої кількості фактів і конкретних даних.

Бердичівщину, свою малу Батьківщину, відвідав відомий український військовик, письменник Іван Олійник

Учасники зустрічі зі знаним земляком вели розмову про історію нашого міста, добрі традиції та духовний розвиток полікультурного Бердичева. Одне з минулорічних занять слухачів «Вуличного університету» від Публічної бібліотеки з філіями Бердичівської міської ТГ, повідомив його лектор Володимир Сінчук, було присвячене життєпису Івана Олійника. Сам краєзнавець познайомився з цією непересічною людиною завдяки двоюрідній сестрі Фрідріха Горенштейна, котра навчалася разом з українським військовиком. У листопаді 2021-го року Максим Радіонов, 9-класник Бердичівської міської гуманітарної гімназії № 2, яку закінчив Іван Олійник, став переможцем XXII обласного інтелектуального конкурсу «Мирний космос» у напрямі «Історія розвитку авіації та космонавтики». Юнак представив роботу «Гордість нашої гімназії» (науковий керівник – учитель-методист БМГГ № 2, кандидат педагогічних наук Мілада Мартинюк). В основі дослідження –  розповідь про важливі вектори життєвого шляху Івана Олійника, особливості становлення цікавої особистості з сузір’я видатних земляків – патріота України, взірця для сучасної молоді...

Бердичівщину, свою малу Батьківщину, відвідав відомий український військовик, письменник Іван Олійник

Нині письменник працює над шостою книгою про свої «земні та космічні орбіти».

Бердичівщину, свою малу Батьківщину, відвідав відомий український військовик, письменник Іван Олійник

Бердичівщину, свою малу Батьківщину, відвідав відомий український військовик, письменник Іван Олійник

Вікторія Кучерява

Використано фото Інтернет-ресурсів та

бердичівського краєзнавця Володимира Сінчука

 

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.