Четвер, 26 Трв

«Любов до смерті» - як в Бердичеві весіллям закінчили відому театральну трагедію

14 та 16 січня у бердичівському «Музично-драматичному театрі на Європейській» відбулись прем’єри нової вистави «Любов до смерті», за мотивами п’єси Михайла Старицького «Ой не ходи Грицю та й на вечорниці».


На жаль, я не мав змогу побачити цю прем’єру у п’ятницю, коли в театрі був міський голова, численні депутати та міські посадовці. Але дивитись її в неділю, напевно, було ще краще, бо тоді до театру прийшли вже не за службовим обов’язком, а за покликом серця справжні поціновувачі театрального мистецтва.


Вони, затамувавши подихи, на півтори години поринули у сюжет п’єси, написаної більш ніж сто тридцять років тому, але такий схожий на деякі сюжети сьогодення. Адже незважаючи на карколомний розвиток технологій, у людських стосунках за останні сто (а може й тисячу) років майже нічого не змінилось.


Маруся кохає Гриця, але сільський багатій Хома теж «накинув оком» на вродливу дівчину, і різними способами хоче їх посварити. І врешті-решт це йому вдається. Здається, невибагливий сюжет, але режисерський задум та гра акторів розширюють його до неможливого.


Режисером цієї вистави став вихованець Житомирського коледжу мистецтв, потім актор Рівненського театру, а потім - головний режисер Закарпатського театру В’ячеслав Давидюк. Одну з головних ролей (Грицька) зіграв теж житомирянин - Олег Яценко, а найголовнішу роль – роль Марусі - виконала сама директорка бердичівського театру Алла Садковська.


Допомагали їй не тільки штатні бердичівські актори (якщо вони взагалі є такі), а й численні аматори та учасники фольклорних та народних колективів міського палацу культури. Так, в постановці взяли участь викладачі музичного відділу педколеджу, ансамбль пісні і танцю «Зорецвіт», чоловіча вокальна група та інші творчі бердичівляни.


Найбільше сподобався публіці герой, якого втілив на сцені відомий актор Сергій Бедило – сільський п’яничка, котрий, тим не менш, вкладає в свої монологи майже філософські притчі. Хоча і в антракті, і після закінчення вистави, головною темою для обговорення серед глядачів була натхненна і реалістична гра всіх без виключення акторів, а найбільше захоплених відгуків було все ж на адресу виконавиці головної ролі. Задля того, щоб не робити фінал вистави трагічним, режисер увів в дію другу лінію героїв і їх весіллям завершується бердичівський варіант сторічної п’єси.


Уже заплановано ще дві вистави цієї п’єси – на 29 та 30 січня, тому всі ті, хто ще не бачив нову прем’єру, мають поспішати за квитками, так як навряд чи через кілька місяців буде змога відтворити цю постановку в первісному вигляді. Так само як сьогодні вже не можна повторити «Фріду» чи «200 тисяч». Все це масштабні проекти, на підготовку яких витрачали по півроку чи навіть більше, в яких задіяно велику кількість виконавців, і які, фактично, неможливо повторити навіть на власній сцені. Не говорячи про те, щоб поїхати з ними в тур по Україні чи хоча б по області.


Помпезні театральні проекти, взагалі-то, більш властиві східним театральним традиціям. Тоді як на заході більш поширені малі трупи, малі форми, які, в той же час, менш залежні від влади чи олігархів, та, в першу чергу, залежать (в тому числі і фінансово) від публіки, від уподобань глядачів. Який вектор розвитку обере Бердичівський театр «На Європейській», буде видно з часом.

vistava lds 1

vistava lds 2

vistava lds 3

vistava lds 4

vistava lds 5

vistava lds 6

vistava lds 7

vistava lds 8

vistava lds 9

vistava lds 10

vistava lds 11

vistava lds 12

vistava lds 13

vistava lds 14

vistava lds 15

vistava lds 16

vistava lds 17

vistava lds 18

vistava lds 19

vistava lds 20

vistava lds 21

vistava lds 22

vistava lds 23

vistava lds 24

vistava lds 25

vistava lds 26

vistava lds 27

vistava lds 28

 

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.