Вівторок, 17 Трв

Більшість учнів бердичівських художньої та музичної шкіл навчаються дистанційно

Але вчора, проходячи повз вікна музичної школи, почув явно школярські звуки піаніно, тому й зацікавився, а хто ж це тут награє.


Виявляється, що за окремими заявами батьків діти, які залишились у Бердичеві, приходять до своїх педагогів (якщо вони теж залишились в місті) та проводять окремі заняття або ж підготовку до якихось творчих конкурсів.


Але основна діяльність школи все ж проходить онлайн, бо більшість учнів все ж знаходяться не в місті, а багато і не в Україні. По «зуму» проходять групові заняття, а індивідуальні – в будь-якому з месенджерів.


Зазвичай кінець навчального року в музичній школі завершувався звітним концертом, але тепер і він буде теж лише в інтернеті. Учні готують свої номери (звичайно ж, хто має таку змогу), записують їх, і згодом на сторінці музичної школи вони будуть оприлюднені.


До речі, до музичної школи звертались і діти переселенців з інших міст, і навіть студенти музичних коледжів з проханням записати аналогічні програми для свої навчальних закладів, і їм в Бердичеві залюбки йдуть назустріч.


По сусідству, в художній школі, теж чути трохи дитячих голосів, і це теж лише частина колишніх учнів, які залишились в місті та приходять на заняття. В холодних приміщеннях за товстими мурами зараз не зовсім затишно, тож дітям більше подобається малювання на теплому сонечку.


Але, знову ж, більшість учнів нині далеко від рідного міста, хоча й малювання стараються не полишати. Вони постійно надсилають фото своїх робіт, радяться з педагогами, вдосконалюючи свою майстерність.


На жаль, цьогорічні випускники бердичівських творчих шкіл, які мали бажання продовжувати профільну освіту в Україні, тепер змінюють свої плани. Дехто шукає способи навчатись за кордоном, дехто чекатиме, щоб продовжити навчання наступного року.


Та й педагоги не знають, що їх очікує в майбутньому, якщо дійсно багато сімей залишиться за кордоном назавжди. Всі чекають закінчення війни, і своїми, хоч невеличкими творчими потугами, хочуть наблизити бажану перемогу.

muz1

muz2

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.