Роздрукувати цю сторінку

У майстерні художника Володимира Татаринцева: за 10 днів до персональної виставки

24 трав. 2022 Вікторія Кучерява

Першого червня, в день свого народження, відомий бердичівський художник, член Спілки вільних художників «Вернісаж», майстер народної творчості Володимир Татаринцев зазвичай не лише приймає привітання від численних шанувальників його творчості, а й дарує їм багатогранний світ своїх картин, яскраві емоції та враження.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Tatarintsev1За 10 днів до персональної виставки Володимира Татаринцева у Музеї історії міста Бердичева ми вирішили зазирнути до нього в майстерню, яка розташована у міському Палаці культури ім. Олексія Шабельника, щоб побачити процес народження картин. У цьому таємничому просторі фарби, пензлі, палітра, ескізи та незакінчені роботи, де ще не встигли втілитися ідеї, створювали особливу атмосферу. В арт-рум художника спілкувалися, говорячи про відомі сторінки його мистецького шляху і відкриваючи для себе грані таланту бердичівлянина, про які не всі знають. Tatarintsev2

Багатоликий світ багатогранної особистості

Він народився в м. Житомирі у сім’ї військовослужбовця, Бердичів став рідним із дитинства. А малювати, посміхається Володимир Іванович, почав ще у пологовому будинку, потягнувшись пальчиками до олівця. Мабуть, і співати став рано. У дитинстві, навчаючись у школі № 3, був учасником вокального квартеру «Альонка». Охоче відвідував заняття гри на трубі у викладача класу духових інструментів Бердичівської музичної школи Бориса Миколайовича Тузіченка. Талановитий юнак розширював горизонти пізнання світу мистецтва і самотужки оволодів гітарою. Після школи вступив до військового училища, де згодом викладав. Ще курсантом брав у руки пензель та фарби і писав портрети. Творча натура чоловіка не могла не виявити себе, він прагнув самовираження. Маючи чудові вокальні дані, став керівником вокально-інструментального ансамблю «Небо», який у 1975-му році отримав перемогу у телеконкурсі «Февіа».

У Володимира Татаринцева виникали творчі задуми та ідеї і було велике бажання їх втілювати. Тож, залишивши кар’єру військового льотчика, він повернувся до рідного міста. Роботи нашого земляка виставлялись у Бердичеві і далеко за його межами, вони є окрасою приватних колекцій у різних містах України, Болгарії, Ізраїлю, Німеччини, США, Франції та інших держав. У 2007-му в рамках Днів європейської культури його картини були представлені на виставці у польському місті Ченстохова. В цьому ж році художник отримав почесне звання «Майстер народної творчості». Восени 2019-го він влаштувати виставку своїх картин в актовій залі обласного госпіталю ветеранів війни, щоб люди, які знаходилися там на реабілітації чи лікуванні (більшість із них – учасники АТО/ООС), могли відчути цілющу силу мистецтва – живого та надихаючого…

Tatarintsev3Мабуть, у кожного художника є свій улюблений жанр… Володимир Татаринцев проявив себе в історичному живописі, на релігійну та міфологічну тематику, в мистецтві створення портрета і написанні пейзажу. Ще у 2005-му році талановита бердичівська журналістка Олена Лук'янюк писала: «Завершення кожної нової картини для Татаринцева – це ніби народження дитини, з якою відразу сумно розлучатись і водночас приємно, бо є в тому велика потреба – показати її людям» (Добротворча енергія пензля. Пасічник М. Імідж міста в живих іменах. Нариси та портрети. Книга друга).

Tatarintsev4Воістину, майстерність та спектр можливостей художника безмежні… Колись він пробував створювати ліричні замальовки словом. Зараз із задоволенням цитує улюблені рядки візборівських пісень, захоплюючись їх образністю… На думку Володимира Татаринцева, мистецтво допомагає впоратися зі страхами, подолати біль і відчай та хоч трохи відволіктися від важких думок. І тому 1-го червня відкриває свою персональну виставку у Музеї історії міста Бердичева, щоб подарувати людям світлі фарби радості.

Сила мистецтва допомагає жити

Володимир Татаринцев прочинив лаштунки майстерні своєї творчості, і ми побачили її «зсередини». На картинах різних років – світ, зітканий із кольору та світла, вражень і переживань художника. Здається, час тут зупинився. Впізнавані обличчя відомих бердичівлян: знаменитого тренера зі стрибків у висоту Віталія Лонського, легендарного пивовара Леона Ліпецького, композитора, музиканта і співака Олеся Коляди, викладача музичної школи Зої Грицанюк, яка декілька років поспіль грає на флейті в народному аматорському оркестрі духових інструментів «Прогрес» МПК ім. Олексія Шабельника, автопортрет самого художника та портрети інших неординарних особистостей… Митець передає їх індивідуальні риси, настрій і гру почуттів… Бачимо образ Пресвятої Богородиці, обриси кляштору Босих Кармелітів, одухотворені пейзажі… Придивляємося до незакінченого полотна за сюжетом відомої картини «Запорожці пишуть листа турецькому султану». Вона актуальна, як ніколи. Наші мужні захисники, які боронять Україну від рашистських загарбників, мають приклад мужніх предків і демонструють козацькі чесноти – військову доблесть, безстрашність, незламність та життєлюбство.

Розповідаючи про свої творчі проєкти, Володимир Татаринцев згадує добрим словом їх головного спонсора – директора ТОВ «Транзит-С» Ігоря Мельника, який постійно допомагає у вирішенні різних питань, сприяючи в реалізації задумів і планів художника.

Першого червня о 15:00 жителі та гості міста мають можливість побувати на відкритті персональної виставки картин Володимира Татаринцева у Музеї історії м. Бердичева. Вона триватиме протягом 10-и днів. Приходьте і відпочиньте душею…

Художник продовжує працювати над новими творами, і незабаром з’являться картини, які житимуть та будуть нести свій посил людям…

Tatarintsev5

Tatarintsev6

Tatarintsev7

Tatarintsev8