П'ятниця, 1 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Українська професорка з Бердичева представила в Італії виставку своїх картин

Справжнім сюрпризом на святі «День української культури в Італії», що відбулося 8 червня 2022 року, стала виставка картин під назвою: «З Україною в серці!» професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Тетяни ФАЛАЛЄЄВОЇ.

 

 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya


Всі знають Тетяну Михайлівну як викладача, науковця, завідувача кафедрою, студентського куратора, керівника гуртка «Дієтологія» та нашого наставника. Проте, сьогодні я відкрила її особистість ще й як художника.


Оскільки це перша виставка Тетяни Михайлівни, тому я вирішила познайомити Вас з цією стороною її життя та розповісти про початок її творчого шляху та моментами натхнення.

Скажіть, будь ласка, Ви навчалися писати картини?

Я не професійний художник. Це хобі з’явилося у моєму житті загадково і випадково. Пам’ятаю, як близько п’яти років тому мені наснився сон, у якому я малюю квіти - маки. Прокинувшись, я вирішила спробувати. Результат сподобався як оточуючим так і мені.
Тетяна Михайлівна, Ви народилися 9 березня, в один день з Тарасом Григоровичем Шевченко та працюєте в університеті, який носить його ім’я, чи відчуваєте Ви взаємозв’язок з Кобзарем українського народу? В силу своєї професії, мені доводиться писати статті, дисертації, навчальні посібники та підручники. Також останнім часом маю хобі малювати. Тому, дійсно, іноді шуткую з друзями, що я, як і Тарас Григорович, трохи пишу на папері, трохи – на полотні.


Хотіла поцікавитись звідки Ви родом? Теж з Черкащини, як наш Кобзар?


Я народилася на Житомирській землі в місті Бердичів. Там і пройшло моє дитинство.


Чому до цього Ви не робили виставок? Що змінилося після початку війни в Україні?

Дійсно, війна змінила повністю наше життя. Ми почали цінувати те, що маємо - наші домівки, родичів, друзів, рідну землю та рідну мову. Для нас зараз, під час війни, є лише минуле та сьогодні, ми не можемо планувати своє життя, тому що воно може обірватися у будь-який момент. Коли я евакуювалася з Києва, покидаючи свою оселю мені найбільше було жаль моїх картин. Я не знала чи ще з ними побачусь. Тому, зустрівши по приїзду в Італію, на калабрійській землі, велику кількість прекрасних людей, схожих за менталітетом виникла ідея подарувати частинку краси української землі, адже «Життя коротке, мистецтво - вічне / Vita brevis, ars longa».


Розкажіть, будь ласка про сюжет Ваших картин, які сьогодні представлені.

Все почалось з назви виставки: «З Україною в серці!». Перш за все, я хотіла показати красу української землі. Так виникли перші три картини «Ангел України», «Українське село» та «Ой у лузі червона калина похилилася», на яких зображені краєвиди нашої неньки. Далі я не знала що зобразити. Тоді я сама собі задала питання, що мені особисто хочеться написати і рішення прийшло – ніжні весняні квіти. Так з’явилася картина з піонами «Хай буде весна!». Останнє полотно було виконане на прохання моєї мами: букет маків «Червоне – то любов, а чорне – то журба».


Тетяна Михайлівна, Ви ці картини заберете з собою в Україну?


Так, дійсно, моє відрядження вже закінчується і я повертаюсь у рідну Україну. Проте мої картини залишаться в Італії на згадку дружніх стосунків між нашими країнами. Мені здається це найкращі мої роботи. Моя мрія здійснилася - відбулася моя персональна виставка. Хочу, щоб ці картини побачило щонайбільше людей.

Хочу подякувати професору Фалалєєвій за її ініціативу, щире серце та відверту розмову.

Єлизавета Мамула

profesor1

profesor2

profesor3

profesor4

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.