Понеділок, 28 Листопада

Через позицію дев’яти депутатів Бердичівської міськради можуть закрити МПК

За своїм прямим призначенням Міський палац культури не працював з початку війни, та на наступному тижні там мала відновитись робота гуртків і творчих колективів. Але...

 

 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya


Сьогодні на сесії міської ради розглядалось здавалося б технічне питання щодо внесення змін до програми розвитку культури на 2020 – 2022 рік. І в результаті його прийняття з бюджету мало б бути виділено 1,5 мільйона гривень на реконструкцію протипожежної системи МПК ім. О. Шабельника.


Це питання ще на комісіях викликало неприйняття у деяких депутатів, яке на сесії вилилось у те, що було провалене з першого разу. З двадцяти двох присутніх на сесії депутатів «за» проголосували лише 12, а 10 обранців утримались.


Після цього до трибуни виходили директор МПК Валентина Бабич, заступник міського голови Олена Петрівська, представник служби з надзвичайних ситуацій, які довго переконували депутатів повернутись і переголосувати це питання. Всі вони довго пояснювали, що якщо не прийняти рішення про виділення цих коштів, палац культури можуть закрити через невиконання протипожежних норм.


Так, подібна інформація звучала і п’ять, і десять років тому, та трохи-потрохи якісь гроші виділялись, і кожного року в МПК вирішували якусь окрему проблему (див. знизу пояснювальну записку директора закладу). А два роки тому замовили проектно-кошторисну документацію на капітальну реконструкцію усіх протипожежних систем, і нині з’явилась унікальна можливість вирішити більшість проблем у цій царині. І проект є, і гроші в бюджеті є (бо нині, завдяки ПДФО військових, чи не вперше в ньому профіцит, а не вічний дефіцит), але через позицію деяких депутатів все це може виявитись марним.


Депутат Березовенко додав, що він у якості заступника голови Ружинської ОТГ зіштовхувався з подібною проблемою і розповів свій досвід. Пожежники писали припис за приписом стосовно однієї з шкіл громади, їх традиційно ігнорували, але дійшло до того, що головне управління ДСНС подало в суд і виграла його. Сталось це перед першим вересня, і лише апеляційні скарги дали можливість розпочати навчальний рік. Але облаштовувати протипожежну систему все одно довелось, і значно дорожче, ніж це було б раніше.
Після таких аргументів, я, чесно сказати, сподівався, що переголосування цього питання дасть позитивний результат, але... Дев’ять депутатів і депутаток знову відмовились голосувати «за».


Ось їх повний перелік:


1. Денис Заремський «Пропозиція»
2. Богдан Коляда «Слуга народу»
3. Анна Левандовська «Слуга народу»
4. Денис Моцний «Слуга народу»
5. Олег Пасічник «Слуга народу»
6. Павло Середюк «Сила і честь»
7. Владислав Лісков «Українська стратегія Гройсмана»
8. Віталій Петрівський «Українська стратегія Гройсмана»
9. Олексій Побережний «Українська стратегія Гройсмана»


Свою позицію постарався обгрунтувати на сесії лише Павло Середюк, який сказав, що він не проти МПК, а проти принципів, за якими виділяють гроші з бюджету. Мовляв, якби спочатку скоротили працівників міськвиконкому (адже до цього закликають сьогодні з вершин української влади), то знайшлись би гроші не тільки на протипожежну сигналізацію. І закликав не шукати тут якоїсь політики, а лише краще готуватись до сесії.


Інші депутати про причини такого рішення нічого вголос не говорили. Лише секретар міської ради Богдан Коляда запропонував зекономити ці кошти, і встановити краще камери відеоспостереження, а то невідомо чи будуть ще гроші на опалення МПК взимку. Адже, якщо зараз профіціит бюджету, то цілком можливо, що потім прийдеться віддавати ці кошти в якості регресу назад в державний бюджет. А в кулуарах подейкували, що десь хтось з кимось щось не поділив. Мовляв, якби виділили гроші на деякі інші об’єкти, то і проти МПК ніхто б не заперечував.


Міський голова був дуже засмучений виниклою ситуацією, але був змушений з нею змиритись, і в наступному питанні, яке розглядалось на сесії (зміни до бюджету) відразу викреслили ці півтора мільйони з поточних витрат.

Щодо виконання заходів з пожежної безпеки
у приміщеннях міського Палацу культури
імені Шабельника О.А.Забезпечення пожежної безпеки є важливою складовою діяльності міського Палацу культури імені Олексія Шабельника – закладу, який щоденно відвідує більше 1000 відвідувачів, в тому числі – дітей та молоді. З метою поліпшення роботи, спрямованої на запобігання пожеж і дотримання правил пожежної безпеки працівниками постійно проводиться відповідна робота.


У межах можливостей забезпечується додержання протипожежних вимог стандартів, норм, правил, а також виконання вимог приписів і постанов органів державного пожежного нагляду.


Аналізуючи виконання заходів протипожежної безпеки слід зазначити, що значні і суттєві заходи вдалось здійснити протягом останніх двох років.


Так, у 2020 році виготовлено проєктно-кошторисну документацію, вартістю 150,0 тис. грн за об'єктами:


- «Капітальний ремонт системи пожежної сигналізації, системи оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей і системи передавання тривожних оповіщень міського Палацу культури ім. Шабельника О.А. в м. Бердичеві, площа Мистецька,1»;
- «Капітальний ремонт системи автоматичного водяного пожежогасіння міського Палацу культури ім. Шабельника О.А. Бердичівської міської ради за адресою: Житомирська область, м. Бердичів, площа Мистецька, 1»;
- здійснено ремонт механізму підйому та опускання протипожежної завіси (квітень 2019 року), вартість 200,0 тис. грн
- встановлено 12 протипожежних дверей 2-го типу, відповідно ДБН В 2.2.-16-2005 в приміщеннях для монтажу станкових та об’ємних декорацій, майстерні, вентиляційній камері, приміщенні лебідок протипожежної завіси, насосній з пожежними насосами, електрощитовій, вартість 121,9 тис. грн.
- здійснено протипожежне просочування одягу сцени театрального відділу, вимірювання опору заземлення електричного обладнання будівель – 78,4 тис. грн
-виконано обробку дерев’яних конструкцій сценічної коробки вогнезахисними засобами, що забезпечують І групу вогнезахисної ефективності, вартість 25,0 тис. грн


У 2021 році директором закладу пройдено навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки у порядку, встановленому законодавством України – 1,4 тис. грн;


- перезаряджено первинні засоби пожежогасіння -7,6 тис. грн;
- обслуговувано протипожежну систему театрального відділу –22,26 тис. грн
-здійснено страхування членів добровільної пожежної дружини – 5,6 тис. грн, навчання членів пожежної дружини – 1,8 тис. грн
- технічна перевірка ізоляційної електропроводки та стану заземлення будівлі (омічний опір) в приміщенні МПК – 15,0 тис. грн та театрального відділу –14,0тис.грн.
- перемотка пожежних рукавів – 0,94 тис. грн.


Для реалізації проєкту «Капітальний ремонт системи пожежної сигналізації, системи оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей і системи передавання тривожних оповіщень міського Палацу культури ім. Шабельника О.А. в м. Бердичеві, площа Мистецька,1» потрібно 1500 000 грн.


Виконання робіт проєкту дасть можливість виконати найголовнішу проблему – вчасно, при найменшому задимленні,- повідомити відвідувачів закладу (площа якого становить 12000 м2) про небезпеку та евакуювати їх.


Усі заходи протипожежної безпеки закладу виконуються на вимогу припису Державної служби України з надзвичайних ситуацій. У разі невиконання припису заклад культури може бути закритий.

 Директор МПК імені Шабельника О.А. Валентина Бабич

MPK1

MPK2

MPK3

MPK4

 

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.