Понеділок, 3 Жовтня

Бердичівська прокуратура знайшла в місті ще один будинок Гроссмана

 Серед місцевих краєзнавців давно точились дискусії, де в Бердичеві жив відомий радянський письменник Василь Гроссман, а сьогодні до цих дискусій символічно долучилась і окружна прокуратура.

 

 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya


Так, сьогодні на сайті обласної прокуратури була оприлюднена зведена інформація про те, як працівники цієї структури героїчно відстоюють збереження пам’яток архітектури на теренах області.

Ні, вони не організовують суботники задля ремонтів цих пам’яток. Вони подають судові позови проти власників цих будівель і споруд, щоб зобов’язати їх оформити охоронні договори.

Зокрема, Бердичівська прокуратура у судовому порядку вимагає укласти охоронні договори «з метою збереження трьох будинків», які мають статус пам’яток архітектури місцевого значення. Але зрозуміти, яких саме, з цього інформаційного повідомлення було важко.

У тексті говориться про «Будинок Гроссмана В.С., будинок міської думи», а для ілюстрації надана фотографія будинку по вул. Садовій, 3.

Я перетелефонував в прокуратуру, щоб уточнити, і там мені підтвердили: «Так, будинок Гроссмана має адресу вул. Садова, 3...». Мовляв, для подання судового позову перелопатили купу документів, все перевірили і тепер очікують позитивного рішення суду.

До цього часу я знав лише два місця в Бердичеві, пов’язані з Василем Гроссманом – це будинок по вул. Шевченка, 14, де і є відповідна меморіальна дошка, і нинішній спортмайданчик п’ятої школи, де колись був дитсадок «Дубок», а раніше в цьому ж будинку жила сім’я Гроссманів.

Щоб перевірити себе ще раз, перегорнув історичні книги про Бердичів та передзвонив краєзнавцям, які на цьому знаються більше, і все одно не знайшов ніякої згадки про зв’язок Гроссмана з будинком по вул. Садова, 3.

На цьому будинку є дата його будівництва – 1909 р. - та ініціали першого власника «Г» «Т». Можливо, саме буква «Г» привернула увагу прокуратури, а, можливо, й щось інше.

І якщо вже дійсно прокурорів би цікавила архітектурна спадщина Бердичева, то краще їм було б звернути увагу на інший будинок, по вулиці Мостовій, 20 (колишня 13-та школа). Нові власники просто розібрали дах і чекають, коли будинок завалиться сам, щоб не потрібна була ніяка морока з використанням земельної ділянки. У Києві це давно звична практика, а тепер вона дійшла і до нас...

Grossman1

Grossman2

Grossman3

Grossman4

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.