Понеділок, 28 Листопада

Тиждень освіти дорослих: бердичівські краєзнавці та освітяни взяли участь у ХХІ Міжнародному семінарі, що проходив у м. Київ

У рамках Тижня освіти дорослих у Києві, в Літературно-меморіальному музеї-квартирі П. Г. Тичини, відбувся ХХІ Міжнародний семінар «РОЛІТ в історії української культури». У вересневій події взяли участь бердичівські краєзнавці та освітяни міста.

ХХІ Міжнародний семінар «РОЛІТ в історії української культури»Вчитися ніколи не пізно, і досконалості немає меж... З 1999-го року під егідою ЮНЕСКО започатковано міжнародну ініціативу, яка реалізується у понад 50-ти країнах світу, – Тиждень освіти дорослих. Його підтримку здійснюють офіційні державні структури – Міністерство освіти і науки (МОН), Всеукраїнське координаційне бюро «Освіта дорослих України» та  Міжнародна громадсько-державна програма «Освіта дорослих України». Європейський Союз розглядає освіту впродовж життя як важливий елемент соціальної моделі сучасного суспільства та необхідну складову успіху людини.

Тиждень освітнього зростання, спрямований на розширення пізнавальних процесів у суспільстві та особисте вдосконалення освіти і культури дорослих людей, стартував 11-го вересня. Цього дня у серці столиці, в Літературно-меморіальному музеї-квартирі П. Г. Тичини, пройшов Міжнародний семінар «РОЛІТ в історії української культури». Учасників привітали його організатори та ініціатори – голова координаційного бюро ЮНЕСКО в Україні «Освіта дорослих України», завідувач відділу розвитку молодіжної політики Державного інституту сімейної та молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України, доктор психологічних наук, професор Сергій Болтівець і дочка українського поета Миколи Шпака, кандидат філософських наук, доцент, професор, член Національної спілки письменників України Тетяна Лебединська. Подія відбулася за сприяння провідних українських науковців і підтримки ТОВ «Юридична фірма “Городисський та партнери”» (директор – Максим Бочаров). Компанія є однією з провідних у сфері охорони прав на винаходи та інші об’єкти інтелектуальної власності.

ХХІ Міжнародний семінар «РОЛІТ в історії української культури»

До учасників зустрічі приєдналися бердичівські краєзнавці й освітяни: голова Житомирської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, голова Бердичівської районної організації Українського товариства охорони пам’яток історії і культури Павло Скавронський, голова Бердичівської міської організації Профспілки працівників освіти і науки Анжела Цвєткова, вчителі української  мови і літератури Олена Тарнопольська (гімназія № 7 імені Віктора Пастуха), Тетяна Недайборщ (гімназія № 17) та інші представники міської громади. Делегація завітала до Літературно-меморіального музею-квартири П. Г. Тичини з пишним короваєм, сувенірами-оберегами і вишитими виробами від міських майстринь – освітянок Людмили Самойленко та Анжели Цвєткової.

ХХІ Міжнародний семінар «РОЛІТ в історії української культури»

Присутні розпочали семінар піснею «Ой у лузі червона калина», яка стала гімном мужнього протистояння України російським окупантам, яку зараз можна почути не тільки в містах і селах нашої Батьківщині, а й у різних куточках планети. Громадський діяч, поет та прозаїк Геннадій Горовий (м. Обухів), котрий обрав незвичайний для незрячої людини шлях – журналістику, читав свої вірші, присвячені українським захисникам.

Учасники події спілкувалися, ділилися думками  і обговорювали проблеми збереження та розвитку української культури в умовах війни.

ХХІ Міжнародний семінар «РОЛІТ в історії української культури»

До збірки матеріалів Міжнародного семінару ввійшли не лише праці досвідчених бердичівських дослідників, а й публікації юних краєзнавців міста: робота учасниці конкурсу-захисту МАН – учениці 9-го класу гімназії № 7  ім. Віктора Пастуха Катерини Покурар (керівник – Олена Тарнопольська) і спільні роботи студентів Житомирського державного університету ім. Івана Франка та освітян: Анни Цвєткової та заступника голови Житомирської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Миколи Краська та Іллі Панчука й вчителя української мови і літератури гімназії № 5 м. Бердичева Олени Бенедюк. Молоді обдарування під керівництвом педагогів вивчали особливості творчого шляху та багатогранність відомих у світі літератури і мистецтва особистостей: нашого земляка – талановитого поета, громадянина-патріота та воїна-підпільника Миколи Шпака, композитора, піаніста і диригента, народного артиста України Бориса Лятошинського, який народився в Житомирі, і художника-монументаліста, графіка Зіновія Толкачова. Свого часу вони проживали в Києві в будинку РОЛІТ.

ХХІ Міжнародний семінар «РОЛІТ в історії української культури»Життя, творчість, культура і побут ролітівців викликають інтерес, захоплюють та збагачують знання про літературний процес в Україні в минулому столітті, переконані дослідники. Те, що учасників семінару запросили саме до Літературно-меморіального музею-квартири П. Г. Тичини, – символічно. Письменник, який певний час жив у будинку РОЛІТ, є яскравим прикладом поета своєї епохи, гуманістом і патріотом України.  

Дослідники отримали Дипломи від Всеукраїнського координаційного бюро «Освіта дорослих України» Громадсько-державної програми «Освіта дорослих України» за сприяння інституту Ціложиттєвого навчання (ЮНЕСКО) «за високовартісну суспільну працю з піднесення освіченості дорослих людей України і розвиток духовно-інтелектуальних можливостей українського суспільства і української держави». Авторам публікацій, всім учасникам події побажали професійного та особистісного саморозвитку, вдосконалення знань і умінь, пошуку нового та творчих звершень.

На думку організаторів Міжнародного семінару, він має історичне значення, адже «повертає в орбіту сучасної української культури важливий, на жаль, забутий цілий материк української літератури ХХ ст. – будинок письменників РОЛІТ («робітників літератури»)», що був споруджений у 1934-му році в Києві на вул. Богдана Хмельницького, 68.

ХХІ Міжнародний семінар «РОЛІТ в історії української культури»

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.