П'ятниця, 2 Червня

Розповідь про Айболіта викликала найбільше оплесків у бердичівської публіки на зустрічі з Лесем Подерв’янським

Вона прозвучала у серії так званих СМС-розповідей, тобто дуже коротких, які за твердженням автора він взагалі набирав на телефоні. Але й на інші тексти у авторському виконанні бердичівляни теж реагували сміхом і оплесками.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Саме так проходив вечір п’ятниці у кількох сотень чоловіків та жінок (при чому чоловіків було значно більше), які завітали до театру на Європейській, щоб послухати живого класика пострадянського постмодерну.

Важко собі уявити, що на великій сцені театру буде достатньо столу з лампою, і за ним дядька, який щось читає з листочків, щоб тримати в тонусі та гарному настрої стільки часу стількох людей. Адже, в бердичівській традиції на сцені повинно бути завжди багато, дуже багато артистів, які співають, танцюють чи говорять.

Але тут глядачі (а якщо точніше, слухачі), вслухались в кожну фразу сказану в мікрофон і згадували, хто прочитані раніше твори Подерв’янського, а хто знайомі діалоги, які можна було почути раніше, чи почути хоч зараз на вокзалі, в магазині, в електричці, чи ще десь. А якщо й не цілі діалоги, то "сполучні" слова у них, адже цей автор і відрізняється від десятків і сотень інших «крапателів» текстів тим, що він їх не прикрашає, а відтворює так, як вони звучать у житті.

Саме тому і звучать його твори надзвичайно щиро, а матюки органічно вписуються в стрічку розповідей. Так, його спогади про службу в радянській армії, щедро приправлені автентичними словечками замполітів і старшин, враз ніби перенесли на кілька десятиліть назад, адже саме так вони і говорили.

Та й нині не обходяться без них ні на фронті, ні в тилу. Це життя. І саме таке життя без прикрас описує в своїх текстах Лесь Подерев’янський, і судячи з накладів його книг та заповнених залів, така відвертість знаходить своїх поціновувачів.

Les11

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар травень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.