Субота, 25 Березня

Фотовиставка Ольги та Андрія Нестеренків – юних обдарувань Бердичівської фотошколи «F/5.6»

Своєрідна зустріч-диптих пройшла у Музеї історії міста Бердичева. Сестра і брат Ольга та Андрій Нестеренки, студентка і випускник фотошколи «F/5.6» громадської організації «Бердичівська школа практичної фотографії», запросили бердичівлян на свою першу персональну фотовиставку «Очима юності».  

Фотовиставка у Бердичеві

Двічі по два – сім’я Нестеренків!

У родині Нестеренків дві Ольги, мама і дочка, та два Андрія – батько і син. Дивовижне поєднання непосидючості, енергійності та комунікабельності з цілеспрямованістю, мужністю і рішучістю! Старша Ольга, людина творча і натхненна, називає 12-річну Олю, 7-класницю гімназії № 8,  людиною різнобічних захоплень: «У неї чимало інтересів, і вона ще остаточно не визначилася, що більше подобається. Фотоапарат узяла в руки 4 роки тому за прикладом брата». «Спочатку це була звичайна «мильниця», – згадує школярка. – Якось на одному з міських конкурсів я посіла перше місце в різних номінаціях, і мені запропонували приєднатися до команди студентів фотошколи, з якою не розлучаюся вже понад рік». Що чіпляє і спонукає зупинити мить? «Краса у звичайному. До вподоби макрозйомка, яку зараз опановую», – ділиться дівчинка. На її світлинах – квітуче полум’я рослини, дихаюча весною гілка, мікрокосмос мешканців флори… Юна фотографиня – велика шанувальниця Мельпомени. Ольга Нестеренко – вихованка зразкового театрального гуртка «Трамвайчик ЦПО ім. Олександра  Разумкова (керівник – Валентина Ратушинська) та учасниця молодіжного театру «Ідейники» МПК ім. Шабельника О. А. (режисер – Олег Яценко). Андрій Нестеренко, студент Житомирського фахового коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка, – майбутній кінотелеоператор. Декілька років тому прийшов до фотошколи «F/5.6» – і почався шлях пошуку та становлення, оволодіння знаннями і навичками. Він любить фотографувати природу, його макрознімки розкривають красу, що поруч, фіксуючи дотик метелика, настрій турботливого голуба й таємничість волохатого павука… Хлопець почувається легко та затишно в обіймах лісу… Колишній учень художньої школи малює на комп’ютері та акрилом – на полотні. Світ його творів – міфічні істоти. Андрій – цікавий співрозмовник, якому є щось сказати, і який уміє уважно слухати. Він із захопленням говорить про улюблену біологію, цікавиться палеонтологією. До речі, вдома має череп качки та скелет голуба. Юнак трепетно ставиться до тварин. У Нестеренків мешкають три собаки, дві жаби і равлик ахатина. Сестра та брат – і різні, і схожі. Своїми онуками особливо пишається бабуся Наталія Андріївна. Тато Андрій Васильович – герой нашого часу – захисник України. Чоловік глибоко переконаний: талановита молодь – наше майбутнє.

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Бачення світу очима юності

Численні світлини у виставковій залі Музею історії міста Бердичева – погляд на світ через об'єктив фотоапарата Ольги та Андрія Нестеренків. Вони вміють показати повсякденне так, що хочеться подивитися на подію, людину чи явище з іншого ракурсу. І кожен може побачити те, що знайшло відгук у душі… Фотографії нерідко є одним із способів вираження філософії авторів. Алегоричні сюжети та образи вимагають осмислення... І застигаєш у роздумах, дивлячись на світлини «Назустріч сонцю», «Отруйна врода», «Смертний янгол», «Зблизька», «Секрети до тла», «Самотнє» Ольги та «Шляхи життя», «Легкозаймистий», «Ніщо не вічне», «Буду чекати на тебе», «Край землі», «Світло вкаже шлях» Андрія. «Вони творчо мислять, доповнюють і продовжують одне одного», – відгукується директор Бердичівської художньої школи Людмила Ніколайчук. Через фотографії автори передають патріотичні почуття, які об’єднують українців: «Борітеся – поборете!», «Ану скажи “паляниця”!», «Вільна», «Щирість українців», «Ні – капітуляції!», «Вистоїмо». Життя продовжується – посил багатьох фото, де на обличчях рідних, улюблених педагогів-наставників та друзів – замріяність і світла радість, де квітують природа й дитинство, дивують схід та захід сонця, над блакиттю води – сонячно-золотиста верба, а в небі – волелюбний птах у польоті.  Окрема серія – світлини тварин, які затримують погляд, заворожують та зворушують…

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

І знову фотовиставка від «F/5.6»: спілкування, емоції та роздуми…

Різдвяно-новорічні привітання від голови Житомирської обласної організаціїї Національної спілки фотохудожників України, керівника ГО «Бердичівська школа практичної фотографії» та засновника фотошколи «F/5.6» Валерія Мельникова, побажання мирного та переможного року – невимушене дружнє спілкування почалося. Педагог-наставник і справжній друг студентів нагадав, що виставка – продовження проєкту, який стартував у минулому році: «Обидва автори – класні студенти! Велика подяка за їх виховання батькам, за підтримку та розвиток талантів – педагогам гімназії № 8, викладачам художньої школи і ЦПО ім. О. Разумкова. Протягом двох тижнів проведення фотовиставки проходитиме благодійний збір коштів на підтримку ЗСУ». Розмова не за сценарієм – традиція таких зустрічей. Андрій Васильович, тато винуватців події, переконаний в тому, що мистецтво завжди підтримує та дарує наснагу жити й творити, навіть під час війни: «Вдячний організаторам виставки за ініціативу, яка дає можливість молоді реалізувати себе у творчості. Культурно-мистецький фронт є важливим у теперішніх реаліях». На думку методиста ЦПО ім. О. Разумкова Олени Ланцової, фото сестри і брата Нестеренків пробуджують почуття: «Оля, вихованка Центру, – захоплена театралка і справжня «запальничка», яка мотивує інших». «Андрій – акумулятор творчої енергії, котррий завжди у гущі подій, – додає штрихи до портрета юнака вчитель гімназії № 8 Наталія Козачук. – Обидва юні Нестеренки мають великий потенціал. І з них можна брати приклад». Прийшли привітати брата та сестру їх друзі-наставники. Викладач художньої школи Олександр Войтко і досі нерідко зустрічається з Андрієм. Режисер молодіжного театру «Ідейники» МПК ім. Шабельника О. А. Олег Яценко надихає та підштовхує до нових пошуків юну акторку Ольгу.

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Бердичівський міський голова Сергій Орлюк приєднався до поздоровлень на адресу студентки і випускника фотошколи: «Наші захисники роблять усе, щоб відбувалися такі чудові виставки. Низький їм уклін… Роботи Ольги та Андрія – це цікавий погляд на оточуючий світ». Команда дівчат, студенток фотошколи «F/5.6», була у висловах лаконічною, але емоційною: «Всі світлини неймовірні, вони підкреслюють індивідуальність фотографів. Ви – талановиті!» «Ми всі – великий шоколадний торт, а наша Оля – вишенька на ньому!» – поставила крапку Мирослава Мариніч. Хлопчаче тріо з колективу студентів побажало наступних сміливих кроків своїм друзям: «Андрій – дуже позитивна людина, ну а коли Олі немає поруч, стає нудно». Випускниці фотошколи 2020-го року, студентка Національного університету «Острозька академі» Регіна Столбецька і студентка Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Анна Пилипчук, зичили дівчині та юнаку нових успіхів…

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Емоцій настільки багато, що непросто передати їх словами, розхвилювалася Ольга Нестеренко. «Всі промови починаються з традиційного «дякую», – посміхнувся Андрій. – Дякуємо організаторам виставки. Хотілось би, що кожний відвідувач відкрив для себе щось цікаве…» «Проєкт продовжується, попереду – чимало презентацій, – повідомив Олег Силка, співзасновник та викладач фотошколи «F/5.6». – Будемо тримати свій фронт».  

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Всі охочі висловили свою думку та поділилися враженнями. І наостанок Валерій Мельников адресував слова глибокої вдячності всьому колективу Музею історії м. Бердичева за гостинність та співпрацю, а міській владі – за підтримку мистецтва. Творчій молоді побажав вірити в себе: «Ви – найкращі, неперевершені і просто суперові! Через фотошколу «F/5.6» пройшло близько 500 студентів, і в цьому розі вона відзначатиме своє 10-річчя. Фотограф створює, щоб показати людям, пробудити думки та почуття…» «Фотографія – це єдина мова, яка може бути зрозуміла у будь-якій точці світу», – говорив відомий французький журналіст і фотограф Бруно Барбе.

Виставка «Очима юності» триватиме по 22-е січня. Завітайте та подаруйте собі позитивний настрій і незабутні миті спілкування зі світом фотомистецтва…

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Фотовиставка у Бердичеві

Відео

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.