П'ятниця, 2 Червня

У Бердичівському молодіжному центрі «М-Формація» стартував новий проєкт «Станція “Українізація”»

11 січ. 2023 Вікторія Кучерява

У новий рік – із новими задумами! Дев’ятого січня у молодіжному центрі «М-Формація» Публічної бібліотеки з філіями Бердичівської міської територіальної громади пройшов вечір-знайомство з творчістю сучасних українських поетів та письменників у межах проєкту «Станція “Українізація”».

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Вони живуть і творять нині. Деякі стали символами української літератури 21-го століття. І менш відомих люблять та читають, їх твори перекладають багатьма мовами, вони отримують престижні премії. Книги сучасних вітчизняних письменників вартують уваги, наголошує кураторка «М-Формації» Інна Куліш: «Проєкт «Станція “Українізація”» спрямований на патріотичне виховання молоді. Зараз особливо посилився інтерес до історії та культури України. Молоді люди прагнуть популяризувати українську музику, поезію та прозу. Наша література допомагає осягнути особливості сьогодення. Серед сучасних письменників є «живі класики», чиї книги стали культовими. У минулому році ми провели вечір сучасної української музики та арт-зустріч, присвячену художникам 21-го століття. У 2023-му заплановано 12 цікавих подій у межах проєкту».

Презентація «Сучасні українські письменники і поети»: цікаво, креативно та неординарно

Ксенія Шерстюк підготувала презентацію у форматі слайдів, подавши інформацію легко, доступно, оригінально і невимушено. Йшлося  про письменників, серед яких – найвідоміший та найуспішніший Сергій Жадан, Юрко Іздрик, котрого нерідко називають людиною-оркестром, знана публічна інтелектуалка, лауреатка Всеукраїнської Премії «Жінка ІІІ тисячоліття» Оксана Забужко (до речі, з Бердичевом пов’язані історії її сім’ї), поет, засновник, власник та головний редактор видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» Іван Малкович, шалено популярний, харизматичний Андрій Любка, Юрій Андрухович, котрого іменують патріархом сучасної української літератури завдяки діяльності літературного об'єднання «Бу-Ба-Бу», письменник і художник, представник Нової хвилі Лесь Подерв’янський, поет, музикант та журналіст Павло Коробчук, письменник і мандрівник Макс Кідрук, відомий як автор тревелогів та перших українських технотрилерів, Артем Чех, чий роман «Хто ти такий?» здобув літературну премію «Книга  року ВВС–2021», та який воював в АТО, а зараз зі зброєю в руках захищає Україну на фронті, одна з найсильніших молодих українських поеток Катерина Калитко – володарка премії імені Джозефа Конрада.

І це далеко не повний список сучасних майстрів слова. Прозвучали й прізвища наших талановитих бердичівлянок: учасниць гурту «Димчасті химери» – юних Саші Коваль, Ксенії Шерстюк і Сандри Корнійчук (родом зі Львова), які пишуть вірші, співають та грають на ударних. Можливо, їхні імена в майбутньому стануть відомими в літературних колах.

Кураторки «М-Формації» Інна Куліш та Мирослава Горобчук доповнювали розповідь Ксенії Шерстюк цікавими фактами. Згодом демонстрували твори, які Публічна бібліотека з філіями Бердичівської міської ТГ отримала від Українського інституту книги. Постійно користуються попитом «Село не люди. Добити свідка» української журналістки, письменниці, сценаристки, багаторазової лауреатки премії «Коронація слова» Люко Дашвар, роман «Ворошиловград» Сергія Жадана, якого раніше номінували на Нобелівську премію з літератури, а польське видання «Gazeta Wyborcza» назвала письменника «Людиною року», книги «Як рубали вишневий сад, або Довга дорога з Бад-Емса», «Після третього дзвінка вхід до зали забороняється» та «Планета Полин» Оксани Забужко.

Учасники вечора передивилися відеозаписи з поетичними творами наших сучасників, Ксенія Шерстюк читала власні вірші…

Сучасну українську літературу творять представники різних поколінь, і ми є свідками її народження. Читаймо своїх, українських авторів… «Книга рятує душу від здерев’яніння» (Тарас Шевченко).

Ukrainizatsiya1 

Ukrainizatsiya2 

Ukrainizatsiya3 

Ukrainizatsiya4 

Ukrainizatsiya5 

Ukrainizatsiya6 

Ukrainizatsiya7 

Ukrainizatsiya8 

Ukrainizatsiya9 

Ukrainizatsiya10 

Ukrainizatsiya11 

Ukrainizatsiya12 

Ukrainizatsiya13 

Ukrainizatsiya14 

Ukrainizatsiya15 

Ukrainizatsiya16 

Ukrainizatsiya17 

Ukrainizatsiya18 

Ukrainizatsiya19 

Ukrainizatsiya20 

Ukrainizatsiya21 

  

Відео

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар травень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.