Четвер, 2 Лютого

До Дня Соборності України у Бердичівській музичній школі пройшов благодійний концерт на підтримку ЗСУ

23 січ. 2023 Вікторія Кучерява

«Моя Україна – соборна і вільна» – головний посил благодійного концерту на підтримку ЗСУ, який викладачі та учні Бердичівської музичної школи провели до Дня Соборності України. Поетичні рядки, пісні та мелодії, пронизані безмежною любов’ю до рідної землі, надихають, зміцнюють дух і вселяють віру в нашу Перемогу.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Програму відкрив духовий оркестр. Урочистий марш налаштовував на піднесену атмосферу та підсилював значимість події: щорічно 22-го січня в Україні відзначають День Соборності з нагоди проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в 1919-му році (об’єднання українських земель в одну державу).

Дует ведучих, учнів Бердичівської музичної школи Олександри Ризванюк та Дмитра Крижанівського, занурював слухачів в історичне минуле, розповідаючи про тернистий шлях нашого народу до соборності своїх земель. Двадцять другого січня 1919-го року на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу.

У зачитаному на зібранні «Універсалі соборності» говорилося: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка». Високий принцип соборності – найблагородніший  ідеал, якого прагне кожна нація. «Соборність України – запорука єдності держави, символ боротьби за волю і незалежність, символ нашої згуртованості», – доносили важливий  меседж учасники концерту. Двадцять першого січня 1990-го року День соборності відзначили в Україні акцією єднання, «Живим ланцюгом» від Івано-Франківська (через Львів) до Києва, який зібрав мільйони людей.

Хвилиною мовчання вшанували на благодійному концерті у Музичній школі пам’ять наших співвітчизників, які поклали життя у боротьбі за Українську Державу… Ми досі кожного дня виборюємо нашу незалежність й свободу.  День проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР цьогоріч проходить під девізом «Україна соборна. Разом до Перемоги!». З початку повномасштабного вторгнення поняття «єдності» набуло особливого сенсу. Українці, незалежно від місця перебування, соціального статусу та політичних переконань, згуртувалися в прагненні відстояти мир на своїй Батьківщині…

Музика єднає серця… Линули ліричні українські пісні про землю калинову, найдорожчу в світі, звучали піднесені та проникливі мелодії фортепіано, співав натхненно саксофон… І в душі квітнула дивовижна «Червона рута» – неймовірна за своєю енергетикою. Зворушив до сліз дует викладача Інни Бузі та її учня Євгенія Мізика, проспівавши «Дай, Боже, щастя Україні». Віримо, що плеканий мир прийде у сонячний край, і розквітне бузковими кольорами чебрець, насичуючи повітря тонким ароматом…

Педагоги, батьки та друзі дарували теплі оплески обдарованим вихованцям Бердичівської музичної школи: Матвію Бакаловичу, Софії Біловус, Дмитру Крижанівському, Єлизаветі Лозовій, Євгенію Мізику, Олександрі Ризванюк, Аліні Савчук, Євгенію Слюсарю, Анастасії Тереповій, Максиму Ханенку, Веніаміну Харитончуку, Іллі Шимку та учасникам духового оркестру. Їх підтримували, за них раділи, ними пишалися директор Бердичівської музичної школи Інна Бузі, викладачі Світлана Гаврилюк, Тамара Дідус, Людмила Зарбишева, Віктор Крапівін, Микола Пономаренко, Оксана Тимків і Тарас Федорчук, концертмейстери Оксана Лисюк, Світлана Оніщук та Камелія Тодосова, керівник духового оркестру Микола Горай і незмінний сценарист та режисер програми Антоніна Круковська. Протягом однієї години концерту на підтримку Збройних Сил України було зібрано 4500 гривень.

Творча родина музичної школи долучилася до Всеукраїнського флешмобу «Нитка Єдності» до Дня Соборності України, який ініціювали управління культури та туризму Житомирської ОВА у партнерстві з Почесним амбасадором Житомирщини, майстром народної творчості Олегом Земнуховим. Сплетена з двох стрічок: жовтої – кольору хлібного лану та синього – як бездонне небо, вона є символом єднання, оберегом, у який учасники вкладають тепло сердець, любов до Батьківщини і прагнення до Перемоги.

DenSobor1

DenSobor2

DenSobor3

DenSobor4

DenSobor5

DenSobor6

DenSobor7

DenSobor8

DenSobor9

DenSobor10

DenSobor11

DenSobor12

DenSobor13

DenSobor14

DenSobor15

DenSobor16

DenSobor17

DenSobor18

DenSobor19

 

Відео

Lionok 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.