Середа, 29 Березня

За попередніми підсумками акції «Подаруй українську книгу» у Бердичеві

02 лют. 2023 Раїса Доманська

Акція «Подаруй українську книгу бібліотеці» від Публічної бібліотеки з філіями Бердичівської МТГ продовжується. Тих людей, котрим не байдуже, які книги читатимуть в нашому місті школярі і не тільки, запрошуємо долучитися до неї. Збільшуємо кількість любителів української сучасної літератури – прочитав сам – дай можливість прочитати комусь іншому.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

На жаль, в світі цифрових технологій, читання книг відійшло на задній план, а дарма. Ні з чим не може зрівнятися відпочинок з паперовою книгою, коли ти відчуваєш шурхіт сторінок і неквапливо поринаєш в інший світ пригод, любовних історій, фантастики, історичних подій тощо. Книга завжди матиме вагоме місце в навчанні, в світосприйнятті, в формуванні світогляду.

Дуже багато книг українською мовою отримала наша бердичівська бібліотека, беручи участь в різноманітних акціях від Українського інституту книги (УІК). Практично повністю оновлена дитяча література. Багато з’явилося книг і для дорослих, які відкривають для читачів українських письменників. Війна змінила відношення людей до «свого українського» навіть дуже. Ті, хто остаточно визначилися із бажанням розмовляти українською, переходять і на україномовні книжки. Це дуже тренує, збагачує мову читача, формує світогляд, що йде в розріз з імперськими амбіціями. Хочеш знати мову – починай з себе, а бібліотека тільки допоможе тобі в цьому.

Зараз у міській бібліотеці суттєво збільшилась кількість читачів, що обирають книги, написані українською мовою – це теж здобуток працівників бердичівської бібліотеки, які популяризують українську літературу. І не треба казати, що вона не цікава, бо якщо ви так кажете, то більш як на 100 відсотків можна сказати, що ви останнім часом нічого на читали з нового, та і українських класиків оцінюєте лише з творів радянської школи.

У Бердичеві читати стали більше – це однозначно, значний відсоток в цьому списку займають і переселенці, які долучаються і до волонтерських рухів, які, паралельно до основної роботи, організовують в Публічній бібліотеці. Загалом за січень до бібліотеки звернулося 638 користувачів. Вони взяли для читання за цей час 1625 книг українською мовою та 390 – російською. Тобто, уподобання читачів за цей рік змінилися кардинально. Раніше співвідношення прочитаних книг «солов’їною» було обернено пропорційне до цих цифр. Російську класику продовжують читати, зазвичай, люди пенсійного віку, яким важко читати українською. Люди середнього віку, молодь та діти, майже всі читають українською.

Останнім часом до акції «Подаруй книгу українською» долучилося більше 25 осіб, які презентували бібліотеці понад 200 книжок. Акція продовжується і зараз, тому ви теж можете взяти участь. Якщо в вас залишилося багато російськомовних книжок та вони лише займають лишнє місце на полицях, то краще віднесіть їх до бібліотеки – їх здадуть на макулатуру, а натомість закуплять книги, надруковані українською мовою. Тобто принести книгу у бібліотеку нині може практично кожен.

knyga1

Відео

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар квітень 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.