Середа, 29 Березня

Сергій Адам’як врятував своїм виступом відзначення Дня добровольця в Бердичеві

Без нього це було б просто виховна година для трьох десятків і так добре вихованих учасників молодіжного центру «М-Формація» при центральній бібліотеці міста.

 


Але захід, на якому присутні міський голова, його заступник, керуюча справами виконкому, начальник управління культури, інші посадовці міської ради, напевно, мав би якось відрізнятись від шкільного уроку.

 І саме участь в ньому героя столичного Майдану і командира Бердичівської Самооборони в 2014 році, військового волонтера, пораненого від ворожої кулі у 2017 році та нагородженого орденом «За мужність» в 2019 році, командира ДФТГ «Бердичів» у 2022 році, та військовослужбовця ЗСУ в 2023 - Сергія Адам’яка, якого випадково «зловили» в Бердичеві, надала заходу тієї справжності і потрібності.

А якщо додати до того, Що Сергій Адам’як є чудовим виконавцем старовинних козацьких пісень та автором сучасних військових балад, з якими він виступив у бібліотеці, то зрозуміло, що ця зустріч запам’ятається молодим юнакам і дівчатам надовго.

Сергій Іванович розповів, що був особисто свідком і учасником тих процесів в березні 2014 року, що стали передумовою відзначення сьогодні День добровольця. Саме тоді з сотень Самооборони Майдану почали формуватись перші добровольчі батальйони «Айдар», «Азов» та «Донбас», від однієї назви яких сепаратисти на сході тікали подалі, і які обороняли найгарячіші точки АТО.

Так, при обороні Донецького аеропорту вже незабаром загинув перший з бердичівських добровольців – Павло Ящук. А легендарного «Да Вінчі», з яким нещодавно прощались на Хрещатику Сергій Адам’як знав ще з Майдану, і зустрічаючись з ним раз-по-раз на воєнних дорогах бачив його зростання і змужніння.

На жаль, багато перших добровольців загинуло на війні, а багато представників майданівської сотні «Ведмеді», які згодом склали кістяк «Азову», нині перебувають у ворожому полоні.

Така розповідь від першої особи, від людини, яка пройшла горнило дев’ятирічної боротьби за Свободу і справжню Незалежність України, дуже схвилювала молодь, а пісні у виконанні Героя, лише додали емоцій.

Після такого натхненного спілкування всі учасники заходу поклали квіти до Меморіалу Героям. Традиція хоч і радянська, але іншої поки що не придумали.

dobrovolecy1

dobrovolecy2

dobrovolecy3

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар квітень 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.