Середа, 29 Березня

«Творю для вас і серцем, і душею» або Творчий вечір з нагоди Ювілею бердичівської мисткині – Ольги Дзюрбей

16 бер. 2023 Анастасія Кособуцька

16 березня о 15:00 у Музично-драматичному театрі на Європейській великим родинним колом зібрались шанувальники творчості Ольги Олександрівни Дзюрбей. Подія, перш за все, приурочена до ювілею художниці. Окрім цього, несла благодійний характер: можна було придбати сувенірну продукцію, а кошти, витрачені на неї, будуть передані на ЗСУ.

 

 

Захід відкрили оптимістичним пісенним виступом, а далі нас познайомили зі сторінками багатогранної біографії пані Ольги. Вона, як відомо, народилась 16 березня 1948 року в селі Вільшанка. Її батько – художник Олександр Яцюк. Жінка здобула освіту в культурно-освітньому напрямку, є активним громадським діячем, Заслуженою майстринею народної творчості України, членом міської Спілки вільних художників. У певний період життя переїхала до Бердичева, де остаточно затвердила себе як митця пензля. Головними наставниками та натхненниками Ольга Дзюрбей вважає батька – Олександра Яцюка – та народного художника Миколу Максименка. Саме вони дали перші та найважливіші поштовхи для її подальшої творчості.

Усі, хто бачив картини пані Ольги, говорять, що вони нагадують їм про космос – неземну й безмежну далечінь. Довершеність лінії, форми та кольору об’єднуються на полотнах і створюють інакший, незвичний всесвіт. Часто художниця залишає роботи без назви – вони їм не потрібні, кожен знайде щось «своє».
У її роботах простежується експресіонізм, тобто вираження дійсності через внутрішній світ автора та його емоційний стан. Також витвори мисткині можна охарактеризувати як ті, що належать до течії українського авангарду. Однак не простого, а сучасного, дещо видозміненого, бо ж Ольга Олександрівна додала йому конструктивізму та неповторності.
Її персональні виставки бачили не лише в Україні, а й закордоном, зокрема у Данії в 2007-му році.

Як розповіла ця талановита жінка, в родині її завжди бачили художницею. Та нещодавно, кілька років тому, вона загорілась іншим видом мистецтва – літературою, бо творчі люди ніколи не сидять на одному місці. Так і почала віршувати.
На творчому вечорі зачитали декілька віршів пані Ольги – нових та вже відомих зі збірки «Голос кохання». Їх провідні теми – кохання, війна, людські емоції та почуття. Письменниця вперше презентувала нову книгу – «Кохаю я тебе…чекаю». У ній зосередилась на почуттях та внутрішніх світах двох ліричних героїв – коханого, котрий поїхав на війну і коханої, яка чекає на його повернення та перемогу України-неньки.

Привітати Ольгу Олександрівну зібрались не лише артисти, а й політичні діячі – Сергій Орлюк, мер Бердичева та депутати Житомирської обласної ради – Алла Мусевич та Людмила Кицак. У перервах між виступами та музичними дарунками було сказано безліч зворушливих і теплих слів, щирих побажань та сподівань на нові зустрічі з Ольгою Олександрівною Дзюрбей та нові твори – як живописні, так і писемні.

Dzyurbey00001

Відео

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар квітень 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.