П'ятниця, 22 Вересня

Пригоди разом із письменницею Галиною Манів та її кицьками-мандрівницями: 4-а подорож світом бердичівських читайликів

Кішки вміють не лише гуляти дахом чи лазити по деревах. Вони ще цікаві співрозмовниці і затяті мандрівниці! Вони можуть уважно слухати, співчувати та втішати у скрутну хвилину і здатні виражати цілу гаму почуттів. Про своїх хвостатих подружок та їх дивовижні пригоди розповідала читачам бібліотеки для дітей Бердичівської міської територіальної громади письменниця Галина Манів. Кожна із зустрічей – по-весняному тепла, сонячна та радісна. Ми потрапили на четверту. Повірте, вона була не менш цікавою, ніж попередні.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Дитяча письменниця Галина Манів приїхала до Бердичева вдруге. Перша зустріч із містянами три роки тому залишила найсвітліші спогади. Наше місто, говорить київська гостя, сподобалося: «Приємні враження, доброзичливі люди. Колектив дитячої бібліотеки – творчий та ініціативний, його душа – Валентина Олександрівна Петрухіна. Окраса міста – діти: розумні, допитливі і жваві…»

письменниця Галина Манів

Маленькі читайлики ловили кожне слово Галини Манів. Розповідь захопила й зацікавлених батьків. Вийшло шість книжок серії «Киці-мандрівниці», готується сьомий, військовий випуск, дізналися слухачі. Там з’являться пес Патрон і хижий ведмідь – символ держави-агресора.

Твори Галини Манів – веселі і легкі, розумні та пізнавальні, адже дивовижні пригоди Мулі й Манюні переносять читача у різні країни. Історії містять цікавинки про життя та культуру в багатьох куточках світу. І як не полюбити кішечок, котрі жартують, танцюють і співають, а ще великі «чомучки» – ну зовсім як звичайні дітлахи! Подружки мають відмінності в характерах: смугаста Манюня – пустотлива, чорненька Муля – серйозна. А подорожують вони в країни, де побувала або ж куди мріє відправитися сама авторка книг.

письменниця Галина Манів

Софія Соха ще раніше прочитала «Киці-мандрівниці. Спецвипуск. На боці добра»: «Дві пухнасті кішечки розшукують святого Миколая, рятують Різдво та лікують бабусю Зиму. Хочеться дізнатися про їх подальші пригоди. Придбала нові книжки, а це – спосіб подорожувати». «Дочці подобаються дитячі книжкові серії», – розповів тато Віктор.

Серед юних співрозмовників письменниці виявилися не лише книголюби, а й котолюби. Вони охоче повідомляли історії з життя домашніх улюбленців, говорячи про їх поведінку і звички.

Галина Манів та дітлахи спілкувалися нарівні: міркували, радилися й обмінювалися думками. Нарешті дійшли висновку: до необхідних інгредієнтів страви під назвою «письменництво» входять багата уява, спостережливість, вміння спілкуватися з людьми, широкий словниковий запас, натхнення та бажання вчитися.

письменниця Галина Манів

У кожному живе поет, художник письменник чи музикант, який готовий пробувати і відкривати. Свій перший вірш Галина Манів написала у дворічному віці, і допоміг дівчинці тато. У 6-му класі раптом захопилася фантастикою, а оскільки не знайшла таку книжку, яку хотіла б прочитати, взялася за перо сама. В результаті вийшла повість на космічну тематику. Згодом вирішила створювати казки для дітей, і першою стала «Андрієві капці». У 2015-му вийшла повість «Квартирія»… У творчому доробку письменниці, перекладачки і редакторки – 10 збірок поезії та 20 книжок для дітей.

Дехто із дівчаток і хлопчиків робить перші кроки на творчій ниві. Семирічний Максим Король, учень гімназії № 2, складає вірші, а ще малює, розповідаючи фарбами та словами про свої враження від навколишнього світу. «Наш учитель мистецтва Мілада Вікторівна Мартинюк теж пише вірші, – повідомив розумник. – У неї є цікава поетична збірка “ Їжачок ”».  

Галина Манів поділилася зі слухачами: разом із онуком написала казку, яку мають надрукувати до Різдвяних свят.

письменниця Галина Манів

Діти засипали письменницю питаннями, отримали щирі і відверті відповіді. Улюблене місто Галини Манів – Київ, їй цікаво подорожувати, дуже подобається сидіти в кріслі з ногами, вона любить, коли її киця приходить до неї на ручки, любить, коли клени стукають у вікна…

Знайлики-читайлики  брали автографи в авторки цікавенних книжок, знову про щось розпитували і по черзі фотографувалися…

Книжки, прочитані в дитинстві, запам’ятовуються на все життя. У добрі і мудрі казки Галини Манів закохані і маленькі, і дорослі. Читають, мріють, подорожують разом із персонажами, і «Душа летить в дитинство, як у вирій, бо їй на світі тепло тільки там…» (Ліна Костенко).

письменниця Галина Манів

письменниця Галина Манів

письменниця Галина Манів

письменниця Галина Манів

письменниця Галина Манів

письменниця Галина Манів

письменниця Галина Манів

письменниця Галина Манів

Відео

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.